Dubai Bu Hafta Jazz Fest ile Coşuyor!

Dubai Bu Hafta Jazz Fest ile Coşuyor!

Dubai’de bu hafta caz haftası. On binlerce Dubaili ve uluslararası misafir 25, 26, 27 Şubat tarihlerinde aralıksız sürecek olan caz müzik festivaline tanıklık edecek. Caz müziğin dünyaca ünlü ustalarına ev sahipliği yapacak Dubai Jazz Fest, sadece caz müzikle değil, onlarca müzik türünün en ünlü temsilcileriyle konuklarına unutulmaz günler yaşatmayı hedefliyor. Bu yıl 13.’sü düzenlenen Dubai Caz Festivali’nde neler olup bitiyor buyurun birlikte bakalım;

dubai-caz-festivali-3

2003 yılında oldukça mütevazı bir şekilde başlayan Dubai Caz Festivali, 3 gün süren maraton boyunca dünyanın en ünlü caz müzik ustalarını yaklaşık 12 bin izleyiciyle buluşturdu. Her yıl çok daha geniş katılımlarla gerçekleşen festival, birkaç yıl içinde sadece Dubaililerin değil, tüm dünyadan caz müzik severlerinin ilgisini çekmeye başladı. 2014 yılında doruk noktasına ulaşan festival, tam 9 gün boyunca aralıksız sürdü ve tüm dünyadan yaklaşık 60 bin katılımcıya kavuştu. Festivali büyülü bir atmosfere kavuşturan en önemli unsur da Dubai’nin kusursuz mimarisi. Görkemli ve gösterişli binaların gölgesinde gerçekleşen festivalin asıl amacı, multikültürel müzikler aracılığıyla Dubai halkını uluslar arası kültürle bütünleştirmek ve Dubai’yi uluslararası kültürün önemli bir parçası haline getirmek. Amerika’nın en izbe barlarından çıkıp dünyanın en elit salonlarına yerleşen caz müziğin, kültürel kaynaşma açısından oldukça önemli bir argüman olduğuna inanılması ve bu isimle gerçekleştirilen festivalde her çeşit müziğe yer verilmesi aslında bu amacın karşılık bulmasına yol açmış.

dubai-caz-festivali-4

Bu yıl 3 gün sürecek olan festivale Emirates ve MasterCard gibi dünyaca ünlü markalar sponsorluk ediyor. Festival boyunca müzik dışında birçok sanatsal aktivite de meraklısıyla buluşacak. Festival bölgesinde açılacak fotoğraf, resim ve heykel sergileri katılımcılar tarafından ücretsiz olarak gezilebilecek. Santana, The Script, Deep Purple, Jason Mraz, David Gray, Jools Holland, Alison Moyet, Train, Macy Gray, And Kool & The Gang gibi grup ve sanatçılar ise festivalde boy gösterecek isimlerden sadece birkaçı. Tüm biletleri kısa zamanda satılmış olan Dubai Caz Festivali, önümüzdeki yıllarda da adından çok söz ettireceğe benziyor.

Bunlar da Dubai Caz Festivali’nin aldığı uluslararası ödüller:

  • En İyi Müzik Etkinliği, “Ortadoğu En İyi Etkinlik Ödülleri 2012”
  • En İyi Müzik Festivali, “Time Out Dubai Ödülleri 2012”
  • En İyi Müzik Festivali, “Time Out Dubai Ödülleri 2011”
  • En İyi Pazarlama Olayı, “ Ortadoğu Etkinlik Ödülleri 2009”
  • En İyi Pazarlama Olayı, “ Ortadoğu Etkinlik Ödülleri 2008”

dubai-caz-festivali-2

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account