Dubrovnik’te Sanat Etkinlikleri

Dubrovnik’te Sanat Etkinlikleri

Dubrovnik, küçük coğrafyasına ve nüfusuna rağmen, özellikle yaz aylarında birçok festivale ev sahipliği yapıyor.

Libertas Film Festivali

Her yıl mayıs ayında düzenlenen Libertas Film Festivali bunlardan biri. Dünyanın dört bir yanından festivale katılan oyuncular, yönetmenler ve film emekçileri renkli görüntülere sahne olurken, meraklılarına 5 gün boyunca bağımsız sinema, belgesel ve kısa film örnekleri gösterildiğini hatırlatalım.

Dubrovnik Yaz Festivali

Neredeyse yaz mevsiminin tamamını kaplayan bu festival, 1956 yılından bu yana 10 Haziran’da başlar ve 25 Ağustos’ta sona erer. Venedik ile Dubrovnik’in tarihteki ticari çekişmesi, günümüzde bu 7 haftalık festival ile sanat boyutuna taşınmıştır bir bakıma. Festivalde tiyatro, opera, konser gibi pek çok etkinlik açık havada ya da tarihi binalarda gerçekleştirilir. Havai fişek gösterileri ise konukları müthiş bir görsel şölene davet eder… 2011 yılında caz müziğinin Türkiye’de en sevilen isimlerinden Kerem Görsev’in festivale katıldığı notunu bu bilgiler arasına ekleyelim.

Dubrovnik Tiyatro Festivali

18-21 Temmuz’da düzenlenir… Uluslararası nitelik taşır.

Uluslararası Dubrovnik Film Festivali

İlk üç festival Ekim ayında düzenlendi.

Belli başlı bu büyük festivallerin dışında kentte hemen her gece canlı bir gitar dinletisi, arp konseri gibi etkinliklere denk gelmeniz mümkün.

Ayrıca Ivo Grsic’in evi ya da Croatian Naive Art Gallery’de yerel sanatçıların eserlerini görmek de mümkün.

Old City dışındaki büyük reklam panolarından, Dubrovnik’te bulunduğunuz günlere denk gelen konser, tiyatro, film gösterimi gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account