Dünyanın En Güzel 5 Plajı

Dünyanın En Güzel 5 Plajı

Sıcağın doruklara çıktığı ve artık çalışma isteğinin tamamen diplere vurduğu şu sıcak yaz günlerinde geciktirdiğiniz tatil planınızı artık yapmalısınız. Zira yazın sonuna geldik diye düşünenler emin olun ki yaz yeni başlıyor.

Yalnızca sıcak yaz aylarında değil soğuk kış günlerinde bile tatil denilince ilk akla gelen eşsiz bir kumsal ve ona eşlik eden masmavi bir deniz oluyor. ”Yaz gelse de denize girsem” diye hayıflanmayan pek nadir kişi vardır herhalde.

Ancak her yıl aynı tatil yöresine ve aynı plajlara gitmekten sıkılanlar işte size harika 5 öneri:

Elbette sıralamaya neredeyse tüm dünyanın iklimine ve doğal güzelliğine hayran olduğu ülke Brezilya’dan başlıyoruz.

Baia do Sancho Beach, Brezilya’nın Fernando de Noronha bölgesinde körfezin batısında yer alıyor. Yerel bitki örtüsü ile kaplı olan plaj, beyaz kumu ve zümrüt yeşili denizi ile adeta cennetten bir parçayı andırıyor. İçerisinde renkli balıkların ve deniz kaplumbağalarının bulunduğu sularda öğleden sonra limon köpek balığına da rastlayanlar olabiliyor. Yılın her zamanı ziyaret edebileceğiniz plajın yakınlarında konaklama konusunda zorlanmıyorsunuz.

Baia-do-Sancho-Beach

İkinci plajımız İtalya anakarasına yaklaşık 105 mil uzaklıkta ve Sicilya kıyılarında yer alan Rabbit Beach… Altın rengi kumların billur gibi sularla birleştiği plaj, gerçekten muhteşem bir görünüme sahip. Caretta kaplumbağalarının yaban bir hayat yaşayabildiği bu yer, pek çok farklı türde balığa da ev sahipliği yapıyor. Bu plajı tercih eden ve yüzme dışında aktivite isteyenler şnorkellerini de alarak inanılmaz bir deneyim yaşayabilirler.

Rabbit-Beach

Üçüncü plajımız Küba’nın Cayo Largo bölgesinde yer alan Playa Paraiso Beach, mükemmel beyazlıkta kumlara sahip. Öyle ki kumların ayağınızın altında adeta bir un üzerinde dolaşıyormuş hissi veren yumuşaklığı ve eşsiz renkteki turkuaz mavisi denizi sizi görsel açıdan oldukça tatmin edecektir. Ayrıca adeta bir havuz kadar güvenli olan denizinde yüzerken eğlenceli zamanlar geçirebileceğinizden de emin olabilirsiniz.

Playa-Paraiso-Beach

Dördüncü plajımız Güneydoğu Asya’da Filipinlere bağlı Boracay adasında yer alan White Beach. Adından anlaşılacağı gibi mükemmel ötesi beyazlıkta kumlara sahip plaj, aklınızın alamayacağı bir mavilikte denize eşlik ediyor. Aslında Boracay çok küçük bir ada ancak plajın güzelliği dünyanın her yerinden turist akınına uğramasına sebep oluyor. Şu an dünyanın en iyi plajları arasında yer alan White Beach , temizliği ve güzelliği ile 1990- 1996 yıllarında dünyanın en iyi plajı unvanını almış.

White-Beach

Son plajımız ise Yunanistan’ın güney batı sahilinde yer alan Elafonissi Beach, pembe kumu ve berrak denizi ile harika bir görünüme sahip. Özellikle çocuklu aileler için ideal olan bu plaj denizinin sakinliği ile biliniyor. Hatta suyun sığ olduğu bölgelerde adayı yürüyerek dolaşabilirsiniz. Bu harika görünümlü plaja ev sahipliği yapan koyun tenha bölgeleri de çıplak yüzmeyi sevenler tarafından tercih ediliyor.

Elafonissi-Beach

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account