Düşmek İçin Harika Bir Yer: Roswell UFO Festivali

Düşmek İçin Harika Bir Yer: Roswell UFO Festivali

Her şey 8 Temmuz 1947 tarihinde Amerika’nın New Mexico eyaletine bağlı Roswell kasabasında gerçekleştiği iddia edilen bir kaza ile başladı.

Bu kazayı diğerlerinden farklı ve ilginç kılan ise araba veya uçak kazası değil bir UFO’nun Roswell’deki bir araziye düştüğü iddiasıydı. Çevrede bulunan görgü tanıkları disk şeklinde bir gök cisminin çiftlik alanına düştüğünden ve aynı günlerde gökyüzünde uçan tuhaf cisimler gördüklerinden bahsediyorlardı. Kazayı soruşturan yetkililer olay mahallinden örnekler topladıklarını ve böyle bir kazanın gerçekten yaşandığını kayıtlara geçirmişlerdir. Düştüğü söylenen UFO’nun gündemin birinci sırasına oturması nedeniyle Amerikan ordusu duruma el koymuş ve iddiaları çeşitli nedenlerle yalanlamıştır.

UFO kazası her ne kadar Amerikan askeri yetkilileri tarafından yalanlanırsa yalanlansın olay büyük yankı uyandırmış ve bölge ziyaretçi akınına uğramıştır. Kazadan yıllar sonra çeşitli askeri yetkililer böyle bir olayın gerçekten yaşandığından bahsetmiş ve Amerikan ordusunun bu olayı daha sağlıklı bir şekilde incelemek için gizlilik kararı aldığını söylemişlerdir. 1995 yılında gerçekleştirilen bir UFO kongresinde Roswell’de düşen UFO’daki uzaylılara ait olduğu söylenen otopsi görüntüleri yayınlanmış ve iddialar daha da güçlenmiştir.

roswell-ufo-festivali2

Gerçekten böyle bir UFO kazasının yaşanıp yaşanmadığı her ne kadar kesin olarak bilinmese de her sene temmuz ayının ilk haftası düzenli olarak Roswell kasabasında toplanan ziyaretçiler bu olayı düzenledikleri çeşitli etkinliklerle anmaktadırlar.

‘’Düşmek için harika bir yer’’ sloganıyla düzenlenen etkinlikler her yıl genellikle 03-05 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Etkinliklerin en ilginç görüntüleri ise katılımcıların giymiş oldukları birbirinden ilginç uzaylı kostümleri. Kostüm yarışmalarının da düzenlendiği etkinliklerde çocuklu aileler için ücretsiz aile programları, canlı müzik, havai fişek ve UFO sanat gösterileri düzenlenmektedir.

Festivalin ikinci günü ise dünyanın dört bir tarafından kasabaya davet edilen UFO uzmanları seminerler veriyor ve gerçekleştiği iddia edilen kazayla ilgili tartışmalar gerçekleştiriliyor.

Ayrıca kasabada bulunan Roswell UFO Müzesi ve Araştırma Merkezi’nde kazayla alakalı ayrıntılı bilgi ve dokümanlar, uzaylılarla alakalı resim sergileri ve ilgilileri için araştırma kütüphanesi yer alıyor.

UFO festivaline katılmak isteyenler yanlarında bir festival çadırı bulundurmayı ve yüksek hayal güçlerini yansıtan ilginç bir kostüm hazırlamayı ihmal etmesinler!

roswell-ufo-festival

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account