En Güzel Yılbaşı Kutlamalarının Yapıldığı 6 Alan

En Güzel Yılbaşı Kutlamalarının Yapıldığı 6 Alan

Yeni yıl yaklaşıyor. Yeni yıl hazırlıkları gün geçtikçe hızlanmaya başladı. Dünyanın çeşitli şehirlerinde yer alan, yılbaşı kutlamalarının merkezi konumunda bulunan meydanlar süslenmeye başladı.

İşte ‘’yılbaşını nerede geçireceksin?’’ sorusuna şık bir cevap olacak en güzel meydanlar!

Taksim Meydanı

Taksim Meydanı, İstanbul’un en önemli meydanlarından bir tanesi. Tarihte çeşitli gösteri, eylem ve buluşmalara tanıklık eden Taksim Meydanı yılbaşı kutlamalarının da merkezi konumunda. Her yıl binlerce insan yeni yılı karşılamak için bu tarihi meydana akın ederek renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Meydan ve tünel bölgesi arası İstiklal Caddesi boyunca seyreden nostaljik tramvay ’da bulunan bir orkestra konser veriyor ve tramvaydan hediyeler dağıtılıyor. Yılbaşı gecesi çeşitli etkinliklerin ve konserlerin düzenlendiği alandaki coşku yeni yıla adım atıldığı ilk dakikalarda artarak sabahın ilk saatlerine kadar devam ediyor.

taksim_meydani

Tımes Meydanı

Sadece New York’un değil dünyanın en ünlü meydanlarından biri olan Times Meydanı yeni yıl kutlamalarında dünyanın dikkatini çeken yerlerin başında geliyor. Dünyaca ünlü sanatçıların konser verdiği, havai fişek meydanda toplanan insan kalabalığı milyonları buluyor. Meydanın çevresinde bulunan binalardan coşkulu kalabalığın üzerine tonlarca konfetiler dökülüyor ve artık geleneksel hale gelen kristal dev bir top aşağıya indiriliyor.

times_meydani_manhattan

Kızıl Meydan

Rusya denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Kızıl Meydan yılbaşı coşkusunun en önemli odak noktası. Kızıl Meydan’da bulunan Kremlin Sarayı’nı aydınlatan havai fişek görüntüleri ‘’Dünya yılbaşını böyle karşıladı’’ temalı haber fotoğraflarında her sene başı çekiyor. Yılbaşının karşılanabileceği en güzel şehirlerden biri olan Moskova ‘da lapa lapa yağan kar yılbaşı gecesine ayrı bir lezzet katıyor.

kizil_meydani_yeniyil

Trafalgar Meydanı

İstanbul’da yılbaşı denilince nasıl ki akla ilk olarak taksim meydanı geliyorsa Londra denilince de akla ilk gelen yerlerden biri Trafalgar Meydanı. Big Ben Saat Kulesi’nden çan sesleri yükselmeye başladığı anda Londra Eye’den yapılan havai fişek gösterileri ortaya muhteşem bir görsel şölen çıkartıyor. Sadece İngiltere’den değil dünyanın çeşitli ülkelerinden yılbaşı coşkusuna ortak olmak için birçok insan bu meydandaki yerini alıyor.

trafalgar_meydani_yeniyil

Sidney Limanı

Gökyüzünü ve okyanusu aydınlatan en güzel havai fişek gösterilerinin yapıldığı Sidney Limanı yılbaşını sıcak bir iklimde geçirmek isteyenler için ilginç bir alternatif oluşturuyor. Yılbaşıyla bütünleşmiş olan kar yağışını burada görme şansınız yok fakat ellerinde mumlar bulunan yüzbinlerce kişinin yer aldığı koroya katılarak muhteşem bir görsel ve işitsel bir şölenin içerisindeki yerinizi alabilirsiniz.

sidney_liman_koprusu

Şanzelize Bulvarı

Romantik bir yılbaşının en önemli adreslerinden biri olan Paris’in en gözde noktalarından biri olan Şanzelize Bulvarı, Zafer Takı ile Concorde Meydanı’nın arasındaki alanı kapsıyor. Baştan aşağı birbirinden renkli ışıklandırmalarla süslenen yaklaşık 2 km uzunluğundaki bu bulvardan Eyfel Kulesi’nden yapılan havai fişek gösterileri rahatlıkla izlenebiliyor.

champs_elysees_yeniyil

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account