Erkek Erkeğe Tatili Sorunsuz Atlatmanın Yolları

Erkek Erkeğe Tatili Sorunsuz Atlatmanın Yolları

Erkek erkeğe tatile çıkmak için sevgilinizden izin almanın yollarını ”erkek erkeğe eşsiz bir tatil için tüyolar” yazımızda paylaşmıştık. İki kurşunun havada çarpışmasından daha düşük bir ihtimal olarak görülse de diyelim ki izni koparttınız ve uzun süredir hayalini kurduğunuz o muhteşem tatile gidiyorsunuz.

Bitti mi? Tabi ki hayır! Her şey daha yeni başlıyor.

Yolculuk Öncesi

O muhteşem gün geldi çattı. Valizler tamam. Evdesiniz. İçiniz kıpır kıpır. Sevgiliniz ise sizinle fazla yüz göz olmuyor. ”Gitme” demiyor tabi. Zaten ”gitme” demesiyle kalacaksanız hiç kalmayın! Sizin gönlünüz çoktan yola çıkmış bir kere!

Sevgiliniz bu aşamada muhtemelen bir son dakika süprizi yapmanızı, valizlerinizi bir anda yere bırakarak ”sen olmadan asla” demenizi, gitmekten vazgeçtiğinizi söyleyerek ona olan sevginizi deliler gibi haykırmanızı bekleyecektir sizden. Ama bu tür şeyler yalnızca dizilerde olur. Siz de zaten süprizlere açık biri değilsiniz.

Vedalaşmadan önce sevgilinizin ellerini tutup, gözlerinin içine bakarak ilişkiniz hakkında biraz konuşmanız gerekiyor. Öncelikle, arkadaşlarınızla yapacağınız bu tatilin ‘’onu sevmediğiniz’’ şeklinde anlaşılmaması gerektiğini, önceliğinizin her zaman için kendisinde olduğunu, arkadaşlarınızla tatil yapmak istemenizin ona değer vermemekle hiç alakası olmadığını sakin bir şekilde anlatmalısınız. Bu masum tatilin asla bir veda anlamına gelmediğini; aksine yeni başlangıçlara gebe olduğunu içtenlikle ve samimi bir şekilde ifade etmelisiniz.

Evet, tatilin en kritik noktası bu son dakika konuşması. Kuracağınız her cümleyi TRT spikeri özeniyle kurmalı, özneye, yükleme, tonlamalara azami derecede dikkat etmelisiniz. Tek bir sözü piyasalarda çalkalanmalara neden olacak devlet başkanı sorumluluğuyla hareket etmelisiniz. Aksi halde son dakika golüyle tatile keyifsiz bir başlangıç yapabilir belki de arkadaşlarınıza telefon açıp ”siz gidin, bende sıkıntı çıktı” demek zorunda kalabilirsiniz.

ayrilmadan-once

Yolculuk sırasında

Bu aşamaya hayırlısıyla gelebildiyseniz sizden mutlusu yok demektir. Hele ki aklınız arkanızda kalmadan, gönül rahatlığıyla vedalaşıp yola çıktıysanız. Yolculuk sırasında sevgilinize sık sık telefon açmak iyi bir fikir olacaktır. Bu telefon, ”bak aklı bende, demek ki koşa koşa gitmedi arkadaşlarına” mesajı vermesi açısından önemlidir.

Telefonunuz 7/24 açık olsun

Öncelikle tatil boyunca telefonlarınız gece gündüz açık olmalı. Şarjınızı verimli kullanmalısınız. Olur olmadık zamanlarda telefon konuşmalarınız yarıda kesilmemeli. Cebinizde tam kapasiteyle çalışacak yedek bir batarya bulundurmak sizden beklenen bir davranıştır. Gecenin en koyu anlarında bile bir çağrı merkezi kadar ulaşılabilir olmanız gerektiğini unutmayın. Telefonun sesi asla sessizde veya titreşimde olmamalı. Arkadaşlarınızla tatile gittiğiniz için geride tek başına bıraktığınız bir kadın size ulaşmakta asla bir sıkıntı yaşamamalı. Aradığı zaman telefonunuzun sesini duymama gibi bir lüksünüz yok.

Telefonunuzu ilk veya en fazla ikinci çalışta hemen açmalısınız. Tekrarlayan her çağrı sesi ‘’ne kadar da meşgul’’ olduğunuz anlamına gelir. Sevgilinize tatil boyunca günde 5 kez telefon açmayı ihmal etmeyin. O telefonları boşuna taşımıyorsunuz. Evden ayrıldığınız andan itibaren düzenli periyotlarla aramanız gereken kişiyi aramalı, attığınız her adımdan kendisini haberdar etmelisiniz.

cift-iletisim

Konuşmalarınıza dikkat edin

”Nasıl gidiyor?” sorusuna ”çok güzel, harika, iyi ki gelmişiz” türünden cevaplar vermeyin sakın. ”İyi gidiyor, vakit geçiriyoruz, sessiz-sakin bir yer” demek sevgilinizin kaygılarını giderici türden cevaplardır.

Telefonla konuştuğunuz ortamların kalitesi konusunda da dikkatli olmalısınız. Kalabalık, gürültülü, arka fondan bangır bangır müzik sesinin geldiği yerler problemdir. Arkadan gelen sesler ne kadar çok eğlendiğinizin, kim bilir nerelerde dolaştığınızın, maşallah keyfinizin de yerinde olduğunun kanıtıdır. Hem de sevgilinizden uzaktayken!

Hepsinden önemlisi; sevgilinizle telefonda konuşurken arka fonda asla ama asla bir kadın sesi duyulmamalı. Bu ses ister otel görevlisine, ister yemek yediğiniz lokantanın garsonuna, isterse yoldan geçen bir kadına ait olsun. O kadın sesi telefonda duyulmayacak! Aman dikkat! Durumu açıklayamazsınız. Keyfiniz kaçar. Uzun bir ”biiip” sesiyle karşılaşmamak için sessiz-sakin, sadece sizin sesinizin net bir şekilde duyulacağı, kadın sesinin asla ulaşmayacağından emin olduğunuz yerlerde telefon görüşmelerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Asla yalan söylemeyin

Biliyoruz yapmazsınız ama ne olursa olsun sizi bin türlü kaygıyla tatile göndermiş bir kadına asla yalan söylemeyin. Söyleyemeyeceğiniz şeyleri de yapmayın. Her doğruyu da her zaman söylemeyin tabi.

Erkek arkadaşlarınızla tatil yapma fikrinizi saçma, anlamsız, hatta sorumsuz bir davranış olarak gördüğü halde sırf sizi sevdiği, size güvendiği için razı olmuş bir kadına ne olursa olsun yalan söylemeye hakkınız yok! Eninde sonunda döneceğiniz yer kürkçü dükkanı. Gerçeklerin de eninde sonunda ortaya çıkmak gibi bir huyu var. Aksi halde bir gün telefonunuz çalar ve esrarengiz bir ses ”geçen yaz ne yaptığını biliyorum” diyebilir. Bizden söylemesi!

erkek-yalan-soyleme

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account