ESKİŞEHİR’DE KÜLTÜREL BİR HAFTA SONU KAÇAMAĞINA NE DERSİNİZ?

Eskişehir son yıllarda gezginler tarafından yoğun ilgi görüyor. Çoğu kişi tarafından yıllarca öğrenci kenti olarak bilinse de, günümüzde artık turizm kenti olarak çağrılıyor. Özellikle şehir planlamasının çok iyi hale gelmesi, kültürel ve sanatsal yönden çok ileri bir noktaya ulaşması Eskişehir’i ziyaret etmek için nedenlerden sadece birkaçı. Prontotour Rehberi Fatih Sultan Atmaca, Türkiye’nin Venedik’i olarak adlandırılan Eskişehir’deki gezilecek yerleri bu videoda anlattı. İşte deneyimli rehberimizin gözünden Eskişehir…

Eskişehir, son dönemlerin parlayan yıldızı. Artık en popüler şehirlerimizin başında geliyor. Eskişehir aslında ismine çok tezat bir şehir. Burada misafirlerimizle yepyeni bir şehri geziyoruz. Eskişehir, heykeller şehri olarak kayıtlarda geçer. Şehrin her noktasında birbirinden farklı heykelleri görebilirsiniz. Eskişehir turlarımızı hafta sonları düzenliyoruz. Eskişehir’de Sazova Bilim Sanat Kültür Parkı’nı geziyoruz. Burada misafirlerimizle Masal Şato’yu ve Korsan gemiyi görüyoruz. Sonrasında yapay bir göl olan Kent Park’ı geziyoruz.

Bunun yanı sıra Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi’ni görüyoruz. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gibi farklı yerleri de ziyaret etme imkanı buluyoruz. Haller Gençlik Merkezi de gördüğümüz önemli yerlerden bir tanesi. İstanbul’daki Çiçek Pasajı’nı andıran bir havası var. Burada da misafirlerimizle çay ve kahvemizi içiyoruz. Eskişehir’e farklı bir hava katan bot gezimize de katılmanızı öneriyorum. Venedik’ten getirilen gondollarla Porsuk Çayı’nda harika bir tur düzenliyoruz. Ayrıca akşam saatlerinde de misafirlerimizin neler yapacağı konusunda yardımcı oluyoruz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account