ESKİŞEHİR’İ “ÇOCUĞUMLA GEZİYORUM” – VİDEO

ESKİŞEHİR’İ “ÇOCUĞUMLA GEZİYORUM” – VİDEO

Prontotour, çocuklara ve annelere özel olarak harika bir tur düzenledi. “Çocuğumla Geziyorum” adıyla Eskişehir’de düzenlenen turda çocuklar ve anneleri keyifli anlar yaşadı. 2 gün süren turda misafirler, son dönemlerde çok turist çeken ve baharın en güzel yaşandığı şehirlerden biri olan Eskişehir’in birçok önemli noktalarını gezme şansı yakaladı. Çocukların keyfine ise diyecek yoktu. Ziyaret edilen her yerde doyasıya eğlendiler ve kendi aralarında güzel dostluklar kurdular. Turun sonunda ise çocuklara kendi isimlerine özel hazırlanmış sertifikalar verildi. Keyifli anların yaşandığı turu aşağıdaki videomuzda izleyebilirsiniz.

Prontotour’un düzenlediği Çocuğumla geziyorum” Eskişehir turunun başlangıcında miniklerimizin isimlerinin yazılı olduğu tur lideri kartları dağıtıldı ve Prontotour’un bu tur için özel olarak hazırlanan otobüsleriyle Eskişehir yolculuğu başladı.

İLK DURAĞIMIZ BİLİM SANAT VE KÜLTÜR PARKI

Turumuzdaki ilk durağımız Eskişehir’in en büyük parkı olan “Bilim Sanat ve Kültür Parkı’ydı. Buraya adımımızı atar atmaz çocuklar aileleri ile birlikte “Dekovil” adlı küçük trenle parkın etrafında bir tur yaptılar. Çocukların mutluluğu ilk andan itibaren gözlerine yansıyordu.

Trenle yapılan gezinin ardından bu kez Amerika’nın keşfine tanıklık etmiş Santa Maria’nın bir örneği olan “Kalyon Korsan Gemisi” tipindeki gemiye geçtik. Burada çocuklar aileleriyle hem fotoğraflar çektiriyor hem de geminin keyfini çıkarttılar. Geminin özellikle iç bölümlerinde çocukların yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi.

Sonrasında ise çocukların en çok eğlendikleri Masal Şatosu’nun yolunu tuttuk. 26 Kulesi bulunan şato, çocukları masal diyarına götürüyordu adeta. İçeriye adımımızı attığımızda ise çocuklar sırayla fotoğraf yarışına girdiler. Kimi çocuklar da masalların anlatıldığı bölümde kendilerini başka bir alemin içinde buluyordu.

Verilen serbest zamanla birlikte çocuklar Bilim, Sanat ve Kültür Parkı’nın içindeki oyun setlerinde doyasıya eğlendiler. Kaydıraktan kayan, salıncakta sallanan, koşup oynayan çocuklarda tatlı bir yorgunluk oldu ve turumuzun ilk günü tamamlandı. Konaklamamızı da Eskişehir’in gözde otellerinden Ramada Eskişehir ve Abacı Butik’te gerçekleştirdik.

ODUNPAZARI’NDA BİRBİRİNDEN SEVİMLİ EVLER

Turumuzun bir sonraki gününde ise 19. Yüzyıl mimarisinin en güzel örnekleri olan kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli, bitişik düzenli cumbalı evleri ile Odunpazarı evlerini ziyaret ettik. Burada aynı zamanda Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı’nda, lületaşı ustalarının beyaz altına nasıl can verdiklerini görme, tanıma ve yaşama şansı bulduk. Çocuklar ve anneler hediyelik eşyalar alarak buradan ayrıldılar.

Odunpazarı’nın ardından rotamızı Eskişehir’in önemli turizm merkezlerinden biri olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ne çevirdik. Burada Osmanlı’dan Atatürk’e, ve Cumhurbaşkanlarına kadar siyaset, spor ve sanat camiasından birçok  ünlü simaların heykellerini görme ve fotoğraflama imkanı bulduk.

Sonrasında; Eskişehir’e sahil keyfini yaşatan Kent Park gezisini yaptık. Çeşitli balıkların bulunduğu göleti, farklı mimikleriyle bizleri selamlayan heykelleri ve kusursuz bahçe düzenlemesiyle eşsiz güzellikteki park gezimizde çocuklar doyasıya eğlendiler.

Park gezimizi tamamladıktan sonra bu kez Eskişehir’in merkezinde vakit geçirdik. Kimi misafirlerimiz Porsuk Nehri’nde gondol turu yaparken kimi misafirlerimizle de Haller Gençlik Merkezi’ni gezdi. Buradaki gezimizin ardından ilk Türk arabası olan Devrim’i görüp turumuzu tamamladık.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account