FİLİPİNLER’DE EN ÇOK HANGİ ADALAR TERCİH EDİLİYOR?

FİLİPİNLER’DE EN ÇOK HANGİ ADALAR TERCİH EDİLİYOR?

Bir Güneydoğu Asya devleti olan Filipinler bünyesinde cennet olarak tabir edilen binlerce irili ufaklı ada ve adacık barındırıyor. Sayısı 7 binin üzerinde olan bu ada ve adacıklar dünyanın çeşitli noktalarından yüz binlerce tatil sever ağırlıyor. Türkiye’de soğuk havaların hüküm sürdüğü kış aylarında deniz, kum ve güneşin tadına varılabilen özel coğrafyalardan biri olan Filipinler’de bakın en çok hangi adalar tercih ediliyor.

CEBU

Filipinler’de aileler tarafından en çok tercih edilen bölgelerin başında Cebu Adası geliyor. Havalimanına yakınlığı nedeniyle ulaşılabilirlik açısından da avantajlı olan ada, çocuklu tatil konseptine uygun dünya standardında birçok tesisiyle ünlü. Beyaz kumlu plajları, muhteşem dalış noktaları ve hareketli gece hayatıyla Cebu, Filipinler’in en güçlü silahlarından biri. Ülke halkı Cebu’ya kalkınma için atılan ilk adım gözüyle bakıyor.

cebu

BORACAY

Filipinler’in parti adası olarak tanınan Boracay, Ibiza ve Mikanos’un uykuya daldığı kış aylarında yaz tatilinin ve yaz eğlencesinin iddialı noktalarından biri haline geliyor. Filipinler’in diğer adalarına kıyasla daha kalabalık ve daha genç tatilci nüfusa sahip olan Boracay’da muhteşem bir deniz tatiline imza atmakla kalmayıp eğlenceyi de doruklarda yaşayabilirsiniz.

boracay

PANGLAO

Bohol Denizi’nin kuzey kıyısında yer alan Panglao Adası bünyesinde birkaç küçük adacık da barındırıyor. Filipinler tatili için Panglao Adası’nı tercih ediyorsanız, bir adacıktan diğer adacığa keşfe uzanacağınız bol maceralı bir tatile de evet demiş oluyorsunuz. Doğal plajlarıyla kendine hayran bırakan Panglao Adası, aynı zamanda ülkenin birinci sınıf dalış noktalarını da bünyesinde barındırıyor. Adanın en ünlü plajı ise Alona Beach.

panglao

MİNDORO

Filipinler’de birçok ada kısa mesafe dalış konusunda elverişli bir yapıya sahip. Fakat siz bu işi daha profesyonel yapıp daha derinlere ulaşmak istiyorsanız mutlaka Mindoro’yu tercih etmeniz gerekiyor. Ünlü Apo Resifleri’ne ulaşmak için en yakın konaklama ve tatil noktası olan Mindoro Adası, ülkenin aktivite merkezi olarak da anılıyor. Bu adadan çıkacağınız turlar ile dünyanın en iyi resiflerini görebilir, su altı canlılarını onların en yakınına inerek izleyebilir ve aklınıza gelen hemen her deniz sporunu profesyonel acentelerden yardım alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Coral in the Canyons

CAMİGUİN

Bir volkanik ada olma özelliği taşıyan Camiguin Adası, ziyaretçilerine iki ayrı güzelliği bir arada sunuyor. Beyaz kumlu cennet plajlarıyla muhteşem bir deniz deneyimi yaşatan ada, aynı zamanda yürüme mesafesinde olan trekking alanlarıyla outdoor spor aktivitelerini karşı konulmaz bir görsellik ile sunuyor.

camiguin

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account