Floransa Hakkında Genel Bilgiler

Floransa Hakkında Genel Bilgiler

Floransa son derece derli toplu bir şehir. Önemli bütün eserler “centrostorico “ denilen tarihi bölgede yer alıyor. Şehir kilometre kareye düşen tarihi eser sayısında dünyada bir numara olunca, kilometre kareye düşen turist sayısı da özellikle yaz aylarında oldukça yüksek. Görülmesi gereken o kadar çok şey var ki, öyle bir iki güne sığacak gibi değil. Floransa’da “Stendhal Sendromu” dedikleri bir olay var. Birbirine benzer çok sayıda eser ve meydan olunca, bir süre sonra “ben daha önce bu meydana gelmiştim, bu kiliseye girmiştim” demeye başlıyorsunuz. Hatta bunun bir öteki safhasında sorular değişmeye başlıyor “Ben kimim, sene kaç?” gibi. O yüzden sindire sindire gezin, az güne her şeyi sığdırmaya çalışmayın. Floransa’da müzeler çok kalabalık olduğundan tavsiyemiz önceden rezervasyon yaptırmanız : www.firenzemusei.it

Hava durumu: Floransa konumu sebebiyle ilkbahar ve yaz aylarında yumuşak bir iklime; kış aylarında ise biraz daha sert ve yağmurlu bir havaya sahip. Yılın en sıcak ayları; Temmuz ve Ağustos, en soğuk olduğu ay ise Aralık. Seyahat etmek için en uygun zamansa, hava koşullarının gezmeye daha elverişli olduğu İlkbahar ve Sonbahar mevsimleri.

Para ve Kredi Kartı Kullanımı:

Floransa’da nakit para ve kart kullanımı birçok Avrupa kentinde olduğu gibi kolay. Para birimi Euro ve birçok banka, döviz bürosu ve postanede döviz değişimi yapılıyor. Birçok noktada kredi kartı geçiyor. Tek seferde 155 Euro üstünde bir harcama yaptığınızda gerekli işlemleri yaptıktan sonra vergi iadesi almanız da mümkün.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account