FLORANSA’DA ULAŞIM

FLORANSA’DA ULAŞIM

Floransa’nın merkez tren istasyonu Santa Maria Porta Novella. İtalya’nın tüm şehirlerine giden trenler bu istasyona geliyor ve buradan kalkıyor. Floransa’ya, hızlı trenle Milano’dan 2 saat 45 dakika ve Roma’dan 1,5 saat, Venedik’ten ise 3 saat süren yolculuk ile ulaşılabilir. Program için www.trenitalia.it adresini bakabilirsiniz. Pisa, Siena, Lucca ve antika pazarları ile ünlü Arezzo; Floransa’ya bir saat mesafede bulunan ve görmekten keyif alabileceğiniz yakın şehirler.

Şehir içi otobüs bileti 2 €. 24 saat için olanlar ise 4,5 €. Bileti otobüs girişindeki makineye damgalatın, yoksa 50 € cezası var. Eğer bozuk paranız varsa otobüs şoföründen de bilet temin edebiliyorsunuz. Oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip Floransa’da hemen her noktaya otobüsler ile kolayca ulaşabilirsiniz. Her durakta gideceğiniz semtin numarasını gösteren levhalar var, bu numaralara göre otobüse binebilirsiniz.

Floransa’nın Amerigo Vespucci Havalimanı şehre yaklaşık 5 km. uzaklıkta, taksiyle merkeze gitmek 15-20 € civarında tutuyor. Taksi için (055) 42 42’yi ya da 43 90’ı tuşlayın.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account