Fransız Erkeklerinin Tipik Özellikleri

Fransız Erkeklerinin Tipik Özellikleri

Fransa yaşam kalitesi oldukça yüksek ışıklı ve havalı ülkelerden bir tanesi. Fransa’yı diğer ülkelerden ayıracak özellikleri saymaya kalksak uzayıp giden bir listemiz olur. En başta tarihi dokusu, her ne kadar kendi ülke vatandaşları tarafından sevilmese de  Eyfel Kulesi, Şanzelize Bulvarı, Sen Sehri, Louvre Müzesi, mutfağı, kozmetik ürünleri, modası Fransa’yı eşsiz kılan özelliklerden sadece birkaçı.

Fransa’yı diğerlerinden ayıran başka bir özelliği de erkekleridir. Evet, yanlış duymadınız… Aslına bakarsanız Fransız erkeklerinin ünü neredeyse tüm dünya ülkeleri tarafından bilinmekte hatta kıskanılmaktadır. Peki nedir onları diğer hem cinslerinden ayıran özellikler gelin bir bakalım…

Fransız erkeği denilince pek çoğunuzun aklına eski engizisyon mahkemelerinde oturan üzerlerinde şık kıyafetlerin olduğu, beyaz lüle saçlı adalet çalışanları veya ülkenin burjuva kesimi gelebilir. Ama günümüzde oldukça yakışıklı, özellikle jestler ve mimiklerle konuşan, karizmatik bir o kadar da kültürlü bir toplulukla karşılaşabiliriz.

Fransız erkeklerinin en tipik özelliklerinden bir de diğer ülke erkeklerine oranla oldukça kibar olmalarıdır. Karşılarındaki kişiye nasıl davranması gerektiğini en iyi şekilde ayarlayan ve her an dilinin ucunda aşk kokan, romantik kelimelerle dolaşan bu ülke insanı, aynı zamanda tatlı bir çocuk masumiyetiyle de sizi etkileyebilmeyi başarabilir.

Fransız erkekleri için; etkileyici bakışları ile film karelerinden fırlamış aktör edasıyla dolaşan şık ve modern görünümlü kişilik sahibi bireyler de diyebiliriz. Çok uzun boylu olmamakla birlikte fit görünümlü vücutları, kendilerine özgü kıvırcık saçları ile mükemmel denilecek fiziğe sahiptirler.

fransiz-erkekleri-hakkinda

Ancak yıkanmayı fazla sevmemeleri pek de takdir görmeyen özellikleri arasında yer alıyor. Ama bu özellik bile onları kozmetik ürünlerinin üretimi ve tüketimi konusunda da ilk sıralara yerleştiriyor.

Fiziksel özelliklerini bir kenara bırakacak olursak; sanata ve müziğe düşkünlükleri ile de bilinen bu erkekler görselliğe oldukça önem verir. Yemek onlar için ihtiyaçtan öte yaşam biçimi halini almıştır.

Fransız erkeği, diğer tüm Fransızlar gibi ana dilini kullanmaktan gurur duyar. Yabancı bir dili kullanmama konusunda da oldukça tutucu davranabilir. Eğitimin ciddi boyutlarda önem taşıdığı ülkede eğitimli erkeklerin sayısı oldukça fazladır.

Spora özellikle futbola düşkünlükleri ile de neredeyse dünyada ikici sırada yer alan bu erkekler genellikle bisiklete binmeyi tercih eder.

Alain Delon, Jean Reno, Gaspard Ulliel, Olivier Martinez, Louis Garrel, gibi yakışıklı ve karizmatik aktörler de dünya sinemasına adını yazdıran Fransız erkekleri arasında yer almaktadır.

Olivier-Martinez

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account