GEMİ İLE RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK… İŞTE BALTIK VE İSKANDİNAVYA TURU…

Cruise seyahatleri son yılların yükselen trendi. Yüzen lüks otel olarak adlandırılan gemi seyahatleri misafirlerine muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Eğer siz de bu büyülü dünyanın içinde yer almak istiyorsanız, en popüler cruise rotaları arasında bulunan İskandinavya ve Baltık turuna davet ediyoruz. 1 haftalık seyahatimizde Costa Magica adlı geminin içi ve dışında düzenlenen muhteşem etkinliklerle eğlenebilir, İskandinavya ve Baltık ülkelerinin harika şehirlerini ziyaret edebilirsiniz. İşte detaylar…

Prontotour ile muhteşem bir gemi yolculuğa hazır mısınız? Costa Magica gemisiyle yapacağımız bu seyahatte İskandinavya ve Baltık Bölgelerini keşfedeceğiz. Turumuzun detaylarına geçmeden önce gemi dünyasına biraz ışık tutmaya ne dersiniz? Cruise seyahatleri son dönemlerde çok tercih ediliyor. Geminin içinde sunulan imkanlar da bir hayli cazip. Geminin açık alanlarda havuz ve jakuzinin keyfini çıkarabilir, eğlenceli havuz başı etkinliklere katılabilirsiniz. Spor salonlarından, spa merkezlerine kadar birçok imkan size sunuluyor. Gemi içinde ayrıca her damak tadına uygun lezzetlerin bulunduğu lüks restoranlarda yemeğinizi yiyebilir, Mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.

Gelelim gemi içindeki şov ve eğlencelere… Her akşam düzenlenen konserler, dans gösterileri ve dünya standardındaki gece eğlenceleri profesyonel ekipler tarafından hazırlanıyor. Eğlenceli anların yaşandığı bu partilerde eğlenceyi doruklara çıkarabilirsiniz.

Geminin bir diğer avantajı da bavul aç kapa derdiniz olmuyor. Her gün farklı bir şehri ziyaret ettiğiniz seyahatinizde ilk günü bavulunuzu açıyorsunuz ve son güne kadar bavul derdiniz olmuyor.

Costa Magica ile düzenlediğimiz turda Baltık ve İskandinavya Bölgesi’nde uğradığımız rotalara yakından bakalım…

STOCKHOLM, HELSİNKİ, ST.PETERSBURG VE TALLINN

Turumuzda göreceğimiz şehirlerden biri İsveç’in başkenti Stockholm… 14 adadan oluşan ve Kuzeyin Venedik’i olarak da adlandırılan bu muhteşem şehirdeki panoramik turumuzda rengarenk evlere sahip Gamla Stan’ı, belediye binasını, Kraliyet Sarayı’nı ve batık bir geminin olduğu Vasa Müzesi’ni ziyaret ediyorsunuz.

Stockholm  çevresinde de Kraliyet ailesine uzun yıllar ev sahipliği yapan Drotthingholm Sarayını, üniversite kenti olan Upsala’yı ve İsveç’in yazlık şehri Sigtuna’yı görme şansına sahipsiniz.

Turumuzda ziyaret ettiğimiz bir diğer şehir de Helsinki… Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki geniş parkları, tarihi yerleri, büyük meydanları ve sahiliyle canlı bir şehir.

Helsinki şehir turumuzda Senato Meydanı’nı, Helsinki Katedrali, Helsinki Kaya Kilisesi, Balık pazarı ve Pazar meydanı göreceğiniz yerlerden bazıları…

Helsinki çevresinde de  Porvo kentini görme şansına sahipsiniz. Arnavut kaldırımlı caddeleri ve kuzeye özgü ahşap evleriyle ünlü olan bu şehirde tam bir Orta Çağ havasını yaşayacaksınız.

Turumuzun bir diğer durağı da St. Petersburg… Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi olan şehir çok özel mekanlara ev sahipliği yapıyor. Bunların başında şüphesiz Hermitage Müzesi geliyor. Dünyanın en eski ve en büyük sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan Hermitage’ı gezme şansı bulacaksınız. Şehirde ayrıca, Nevsky Caddesi, Kazan Katedrali, Peterhof Sarayı, St. Isaac Katedrali göreceksiniz. Ayrıca yaz dönemlerinde beyaz geceleriyle meşhur olan şehri özel tekneyle suyun üzerinden de seyredeceksiniz.

St. Petersburg’un ardından bir sonraki rota Estonya’nın başkenti Tallinn… Orta Çağ güzeli bir kent olan Tallin; göğe yükselen kuleleri, Arnavut kaldırım taşlı dar sokakları ile ziyaretçilerini büyülüyor. Barok tarzda dizayn edilmiş, şehrin önemli duraklarından biri olan Kadriorg Sarayı, şehri panoramik seyredebileceğiniz Toompea Tepesi, Alexander Nevsky Katedrali ve şehrin ana meydanı Raekoja Plats göreceğimiz yerlerden bazıları…

1 hafta süren ve Costa Magica adlı gemi ile yaptığımız bu seyahate davetlisiniz….

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account