Gemi tatili için en iyi 5 neden

Gemi tatili için en iyi 5 neden

Bir gemi tatilinin en iyi yanı kısa bir zaman diliminde birden fazla ülkeyi ve o ülkenin de en güzel kentini görüyor olmak. Sadece bu özelliği ile tercih edilebilen gemi tatili, tatilcilere öyle güzel avantajlar sunuyor ki, bu avantajların tatil alışkanlıklarınızı kökten değiştirmesi kuvvetle muhtemel. Peki, nedir gemi tatilini bu kadar avantajlı ve eğlenceli kılan?

gemi genel foto

İşte gemi tatiline çıkmanız için en etkili 5 neden;

1) Sizinle birlikte seyahat eden bir odanız var

Her gün bir ülkeden diğerine seyahat ettiğiniz gemi tatilinde bavulunuzu da her gün aç kapa yapmanıza gerek yok. Limanda sizden teslim alınan bavulunuz odanıza kadar getirilir ve ve odanıza yerleştirdiğiniz eşyalarınızı sadece tatil sonunda toplarsınız.

gemi1

2) Yol yorgunluğu yok

Gemilerin, sabah günaydın diyeceğiniz şehre doğru gece yol alması sizin herhangi bir yol yorgunluğu yaşamamanızı sağlıyor. Sabah kahvaltı edip fresh bir şekilde güne başlıyor ve ziyaret ettiğiniz şehrin yorgunluğunu akşam gemi eğlenceleriyle atıyorsunuz. Geminiz başka bir limana doğru yola koyulduğunda ise siz yatağınızda mışıl mışıl uyuyor oluyorsunuz.

gemi 2

3) Kendi ulusunuzdan personel

Gemi tatilinin güzel yanlarından biri birçok farklı ulustan tatil severlerle seyahat ediyor olmanız. İşin bu güzel yanının sorun oluşturmaması için gemide bulunan her milleten bir personel bulundurulmaya özen gösterilmesi. Kendi dilinizi, kültürünüzü ve yemek kültürünüzü bilen bir yardımcı ile seyahat etmek karşılaşma ihtimaliniz olan tüm sorunları ortadan kaldırıyor.

gemi 3

4) Yurtiçi ve yurtdışı tatil bir arada

Gemiler yüzen oteller şeklinde oluşturulduğu için içinde 5 yıldızlı bir otelde bulabileceğiniz hemen her aktivite mevcut. Bunun yanında her gün farklı bir ülkede güne merhaba diyebiliyor olmanız, yurt içinde lüks bir tesiste yapacağınız tatil ile yurt dışına çıkarak yapacağınız kültür tatilini bir arada yaşamanızı sağlıyor. Hatta gemilerde sinemadan casinoya kadar birçok tesiste bulunmayan aktiviteler de seyahatinizi farklılaştırıyor.

gemi 4

5) Gümrüksüz alışveriş fırsatı

Gemide bulunan Duty Free’lerde uygun fiyata bulabileceğiniz elektronik, mücevher, parfüm ve içkileri satın alabilir kendinize yoğun bir alışveriş terapisi uygulayabilirsiniz.

gemi5

Gemide giyim tarzı ve alışveriş gibi konularda seyahatinizi kolaylaştıracak yardımcı bilgileri edinmek için sitemizde bulunan GEMİ YOLCULUĞUNA ÇIKMADAN ÖNCE… başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz!

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account