GEMİ TATİLİNDE SİZİ NELER BEKLİYOR?
BAHADIR ŞAF PRONTOBLOG İÇİN ANLATTI…

Gemi turlarına olan  ilgi son yıllarda giderek artıyor. Seyahat trendleri arasında üst sıralarda bulunan gemiler özellikle konforuna önem veren birçok seyahatsever tarafından tercih ediliyor. “Lüks yüzen otel” olarak adlandırılan gemi turları, seyahatseverler açısından çok cazip yönleri barındırıyor. Hem denizin, güneşin tadını çıkarırken hem de limandan limana yol alan gemi tatilcileri bir taşla iki kuş vurmak deyimini tam olarak hayata geçiriyor. Gemi dünyasına ilişkin bu ve bunun gibi birçok konuyu Prontotour Gemi Operasyon Yetkilisi Bahadır Şaf, Prontoblog için anlattı. İşte Bahadır Şaf’ın gemi turları hakkındaki değerlendirmeleri şu şekilde:

Gemi turları deniz üzerinde seyahat eden lüks bir otel izlenimi verir. Bu lüks otel aslında gemi turlarının pahalı olmasından değil, bizlere gemi içinde sunmuş olduğu hizmetin kaliteli olmasıyla alakalıdır. Gemi turlarının içinde birçok aktivite bulunmaktadır. Bu hizmetler ücretsiz olarak veriliyor.

Gemi turlarında konaklamalar genellikle tam pansiyon şeklindedir. Gemi içindeki tiyatro gösterileri ve açık alanlarda yapılan etkinlikler ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Spor salonundan spa bölümlerine kadar birçok imkan bulunmaktadır. Gemi içinde her yaş kategorisine göre aktiviteler yer almaktadır.

GEMİ TURLARI NEDEN TERCİH EDİLİR?

Gemi turları özellikle bize rahatlık sunar. Gemiye ilk giriş gününden itibaren bavulunuzu bir kere açarsınız ve son güne kadar bir daha bavulunuza dokunmazsınız. Hiçbir şekilde bavul aç-kapa derdi yaşamazsınız. Hiç yorulmadan her gün geminiz farklı bir limana uğrayacağı için birçok şehri keşfetme şansını bulabilirsiniz. Bununla birlikte birçok ülkeyi beraberinde görme şansı elde edebiliyorsunuz. Hatta karayoluyla ulaşamayacağınız noktaları yine gemi turlarıyla görme şansına sahipsiniz. Şöyle hayal edebilirsiniz. Siz geceleri uyuduğunuzda her sabah farklı bir şehirde güne başlayabilirsiniz. Bu durum hiçbir tatil seçeneğinde olmayan güzel bir imkan olarak karşımıza çıkıyor.

Gemilerle deniz ötesi birçok noktayı görebilirsiniz. Kuzey Buz Denizi, Alaska, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Akdeniz, Baltık Bölgesi, Uzak Doğu gibi birçok yeri gemi turlarıyla ziyaret edebilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account