GEMİ TATİLİNİ TERCİH ETMEK İÇİN 5 NEDEN

GEMİ TATİLİNİ TERCİH ETMEK İÇİN 5 NEDEN

Tatilinde ne denizden ne de farklı ülkeleri, farklı kültürleri keşfetme tutkusundan vazgeçenler bu iki farklı duyguyu aynı anda kombine etmek için dev tatil gemileri ile yollara koyuluyor. Hem denizin, güneşin tadını çıkarırken hem de limandan limana yol alan gemi tatilcileri bir taşla iki kuş vurmak deyimini tam olarak hayata geçiriyor. Peki, bu büyük avantajın dışında tatil için gemiler neden tercih ediliyor? Sizler için sıraladık;

EĞLENCE VE AKTİVİTE ÇILGINLIĞI

Bir gemi tatilinde zamanın önemli kısmı denizde geçtiği için bu dev tatil kompleksleri misafirlerin hoşça vakit geçirebileceği onlarca aktivite ile donatılmıştır. Minyatür golf, minyatür kaya tırmanışı, sanat atölyeleri, havuz başı etkinlikleri, sinema, fitness ve şans oyunları gibi birçok aktivite ile denizde zamanınızı olabildiğince keyifli geçirebilmeniz mümkün. Hatta geminin büyüklüğüne göre bu aktiviteler daha da artabiliyor. Eğer akşam saatlerini gemide geçiriyorsanız ki genelde program bu şekildedir katılabileceğiniz aktiviteler arasına konserler, dans gösterileri ve bilumum gece eğlenceleri dahil olabiliyor.

Prontotur_Cruise (6)

RAHATLAMA

Sizinde bir deniz kıyısına vardığınızda tüm streslerinizden arındığınız, içinize çektiğiniz bir nefesle tüm gerginliklerinizden arındığınız oldu mu? Olduysa eğer denizlerin insanlar üzerinde ne denli rahatlatıcı özelliğinin bulunduğunu bilirsiniz. Eğer tatilinizi bir gemide geçiriyorsanız odanızın balkonu uçsuz bucaksız deniz olacaktır. Gördüğünüz tek şeyin ufuk çizgisi olduğu bu anda seyir halinde olmanın vereceği dinginlik ve huzur paha biçilemez. Standartların üzerine çıkabilmiş kimi tatil gemilerinde ise bu durum yoga salonları, spa merkezleri ve deniz manzaralı kütüphanelerle desteklenmiş ve deyim yerindeyse hayal gibi bir tatilin tüm koşulları sağlanmış.

Prontotur_Cruise (4)

PLANLANMIŞ BUTİK TURLAR

Çoğu zaman sadece bir gün içinde devasa şehirleri keşfetme olanağı bulabilirsiniz. Doya doya gezebilmek için en az 4-5 gün gerektiren bu şehirlerde sadece bir gününüz varsa aynı zamanda ciddi bir plana da ihtiyacınız var demektir. Gemi şirketleri bu durumun farkında olduğu için sizlere 1 günde yapabileceğiniz maksimum şeyi yapabilmeniz için butik tular hazırlar. Sizlere ise bu kısıtlı zamanda rotanızda bulunan muhteşem şehirleri doya doya keşfetmek kalır.

Prontotur_Cruise (5)

KONAKLAMA

Gemi tatilinde konaklayacağınız oda aldatıcı şekilde küçük olsa da lüks sözcüğünü tam anlamıyla hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Gemi seyahatinde denize açılan balkon ya da pencereli oda gün doğumu ve gün batımını ufuk çizgisiyle aranıza başka hiçbir şey girmeden deneyim edebilmeniz anlamına geliyor. Hatta tüm bu ritüelleri yatağınıza uzanmış içkinizi yudumlarken de yaşayabilirsiniz.

konaklama

HER ZEVKE UYGUN YEMEKLER

Cruise şirketlerinin en çok dikkate aldıkları unsurlardan biri yemek konusudur. Özellikle çok uluslu tatil severlerin olduğu büyük gemilerde tüm misafirlerin etnik profilleri gözetilerek ihtiyaca uygun yemekler hazırlayan uzman şefler bulunuyor. Genel farklılıklar dışında hassas olduğunuz konuları cruise şirketine iletmeniz de ayrıca yeterli olacaktır.

Prontotur_Cruise (2)

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account