PRONTOTOUR REHBERİ GÜLPER ÖCALAN: GEMİ TURLARI ÇOK DAHA KONFORLU!

PRONTOTOUR REHBERİ GÜLPER ÖCALAN: GEMİ TURLARI ÇOK DAHA KONFORLU!

Ülkemizde gemi turlarına olan ilgi son yıllarda giderek artmakta. Konforuna önem veren birçok seyahatsever artık gemi turlarını tercih ediyor. Peki gemi turlarında yolcuları neler bekliyor? Gemi turlarının avantajları ve imkanları neler? İşte gemi turları hakkında bunun gibi birçok soruyu Prontotour Rehberi Gülper Öcalan yanıtladı. İşte Rehber Öcalan’ın sorulara verdiği yanıtlar şu şekilde:

Gemi ile seyahat etmenin avantajları neler?

Gemi turları her zaman avantajlı. Çünkü seyahatinizin ilk günü kabininize yerleşiyorsunuz. Sabah olduğunda bavul hazırlama problemi olmadan başka bir şehirde uyanabiliyorsunuz. Gemi sizi beklerken şehirde gezinizi yapıyorsunuz. Daha sonra geminize geldiğinizde odanız temizlenmiş ve yemeğiniz hazırlanmış oluyor. Çok konforlu olduğunu söyleyebilirim. Her yaştan kişiye hizmet verildiği bir tatil biçimi. Herkese tavsiye ediyorum. Yemekleri, aktiviteleri, kabinleri ve eğlenceleri 5 yıldızlı otel konforunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Gemi turlarının rotalarından bahseder misiniz?

Norveç fiyordları en çok tercih edilen gemi rotalarından bir tanesi. Bu sene özellikle Prontotour, Costa gemi markası ile Norveç fiyordları ve Baltık başkentleri çok fazla talep görüyor. Bu sene İzlanda rotasını da ekledik. 2017 yaz mevsiminde en çok gittiğimiz destinasyonlardan biri olacak gibi gözüküyor. Bunun dışında Akdeniz rotalarımız devam ediyor.

Gemi içinde ne tür aktiviteler var?

Her yaşa uygun aktiviteler mevcut. Çocuklar için mini club’lerin yanı sıra gençlerin de eğlenebileceği club’ler var. Aileler gün içinde şehirdeki gezilerini yaparken çocuklar gemi personeli tarafından geminin içinde çeşitli aktivitelerde bulunuyor. Yetişkinler için çok daha fazla imkan var. Her akşam tiyatro salonunda profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmış gösteriler sunuluyor. Konser programları ile müzikaller var. Geminin içindeki barlarda farklı müzik çeşitleriyle güzel bir eğlence bulunuyor.

Gemideki yemeklerin kalitesi nasıl?

Özellikle ana restoran kısmı Akdeniz mutfağı baz alınarak hazırlanır. Her gün mutlaka farklı bir menü çeşidi bulunur. Açık büfelerde daha uluslararası lezzetler vardır. Dolayısıyla herkese uygundur. Ayrıca Costa firmasının Michelen yıldızlı aşçıları mevcuttur. Misafirler bu lezzetlerin de tadına bakma imkanı bulabiliyor.

Seyahatseverlerin gemi turlarına olan ilgileri nasıl?

Türk yolcuları da artık daha kaliteli ve konforlu tatili tercih etmeye başladı. Bu nedenle farklı destinasyonlara gemi seyahatleri yaparak ulaşabiliyorlar. Eskiden hep İzmir’den binilip Ege-Adriyatik turu yapıyorduk. Artık Türk yolcusu daha cesur. Çok daha uzak rotalara gidebiliyorlar. Her geçen gün talep daha da artıyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account