GÖKÇEADA’YI PRONTOTOUR FARKIYLA KEŞFEDİN!

GÖKÇEADA’YI PRONTOTOUR FARKIYLA KEŞFEDİN!

Prontotour, geçtiğimiz hafta düzenlediği bir turla gazeteci ve influencer’lara Kuzey Ege’de güneşin en güzel battığı yer olarak gösterilen Gökçeada’yı tanıttı. Prontotour Yurt İçi Müdürü Müge Erçetin, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ve Kayabalı Otel Yönetim Kurulu Üyesi  Coşkun Kayabalı bir basın toplantısı gerçekleştirerek konuyla ilgi bilgiler verdi.

GÖKÇEADA’YI BİR BİLENE SORDULAR

Gökçeada’nın görülmesi gereken, keyifli bir rota olduğunun altını çizen Prontotour Yurt İçi Müdürü Müge Erçetin, “Yurt içi turlar konusunda titiz bir çalışma yürütüyoruz ve gidilecek rotaları detaylı şekilde araştırıyoruz. Bu bağlamda ‘Kalite Kültürümüzde var’ sloganıyla Türkiye’nin en güzel rotalarına düzenlediğimiz turlarımız arasına Gökçeada’yı da ekledik. 4 günlük Kuzey Ege turumuzun başlangıç fiyatını 699 lira olarak belirledik. Tura katılanlar Türkiye’nin en batı noktası olan ve 2011 yılında dünyanın ilk ‘Cittaslow’ adası unvanı alan Gökçeada’da denizi, tarihi, doğası, organik ürünlerin keyfini sürüp, Kitesurf ve Windsurf gibi alternatif doğa sporlarını yapabiliyor. Tura katılanlar ayrıca Bozcaada’yı da gezme şansını elde ediyor” dedi.

“ADAYA OLAN İLGİ ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, bölgede turizm adına gelecekte neler yapılacağı konusundaki çalışmaları anlattı. Gökçeada’nın turizmde daha da ileri noktalara gelmesi için çalışmalar yürüteceklerini belirten Ünal Çetin, “Adanın merkezinde butik dediğimiz otellerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu yıl 600-700 bin civarında misafir bekliyoruz. Adada sezon Nisan ayında çok yoğun bir taleple başlıyor. Önümüzdeki yıllarda adaya olan ilginin artarak devam edeceğini öngörüyoruz” diye konuştu.

“GÖKÇEADA GENİŞ BİR TURİZM POTANSİYELE SAHİP”

Toplantıda konuşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Kayabalı Otel Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Kayabalı, adanın tarihi ve turizm potansiyeli hakkında bilgiler verdi. Gökçeada’nın kültür ve gastronomi turizmi alanında geniş potansiyele sahip olduğunu ifade eden Coşkun Kayabalı, “Gökçeada 95 kilometrekarelik sahile sahip. Rüzgarı çok iyi olan Gökçeada, rüzgar sörfünde en iyi yerlerden biridir. Adamızda üçü yapay, ikisi doğal beş baraj var. Tatlı suyu kendine yeten dünyanın sayılı adalarından biriyiz. Zeytinli, Tepeköy, Dereköy ve Bademli köylerimizdeki kuruma altına alınan Rum taş evleri, doğası, kültür ve gastronomi turizmi alanında geniş potansiyele sahip. Denizaltı müzemiz, yakında hizmete girecek zeytin müzemiz, şifalı çamuruyla Tuz Gölü ve Ortodoksların ruhani lideri İstanbul Rum Ortodoks Patriği I. Bartholomeos’un doğum yeri olmasından dolayı inanç turizmi alanındaki varlıklarından dolayı keşfedilmeyi bekliyor” dedi.

İnfluencer ve gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği ve sorularla katıldığı toplantıda Gökçeada’nın gastronomi ve tarım ürünlerinden daha da bahsedilmesi gerektiği vurgulandı.

Prontotour’un Kuzey Ege turu dopdolu içeriğiyle yurt içinde gidilecek farklı bir rota arayanlara alternatif oluyor.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account