GÜNEY KORE VE JAPONYA’NIN EN GÜZEL HALİ: SAKURA ZAMANI

GÜNEY KORE VE JAPONYA’NIN EN GÜZEL HALİ: SAKURA ZAMANI

Güney Kore ve Japonya, Uzak Doğu’nun en cazibeli ülkelerinden. Turistler bu ülkelere her daim ilgi gösteriyor. Ancak bir dönem var ki, işte o zaman Güney Kore ve Japonya’ya gitmenizi özellikle tavsiye ediyoruz. O da sakura zamanı…

Sakura, Japon literatüründe kiraz çiçeği anlamına geliyor. Ancak Güney Kore ve Japonya seyahatinizi bu döneme denk getirdiğinizde sadece kiraz ağaçlarıyla karşılaşmıyorsunuz. Kiraz ağaçlarının üzerindeki çiçekler bu ülkeleri dünyanın en güzel yerleri yapıyor. Özellikle sakura ağaçlarının altından yürürken cennetteymiş hissine kapılmanız mümkün. Baharın müjdeleyicisinin sayıldığı ve görsel şölenin yaşandığı bu dönemde binlerce insan bu güzel ağaçların altındaki etkinliklere katılıyor. Bu müthiş anlara denk gelebilmek için Prontotour’un Sakura zamanında Güney Kore ve Japonya turuna katılabilirsiniz. Bu turla birlikte sadece muhteşem bir olaya denk gelmiyorsunuz. Aynı zamanda Japonya ve Güney Kore’nin birbirinden güzel şehirlerini ziyaret etmiş oluyorsunuz.

kiraz-cicegi-festivali

Bu turla birlikte Güney Kore’de ziyaret edeceğimiz şehirlerden başkent Seul, yaşam kalitesinin çok yüksek olduğu bir yer. Kalabalık bir şehir olmasına rağmen 25 milyon insanın rahat bir şekilde yaşayabiliyor. Burada Türk vatandaşı olmamızın da önemli avantajları bulunuyor. Tarihsel süreçte yapılan bir takım yakın ilişkiler nedeniyle Türklere karşı çok sıcak ilgileri var. Bu seyahatinizde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan görkemli saraylardan, geleneksel Kore evlerinin bulunduğu köylere kadar Seul’u karış karış gezeceksiniz.

sakura-cicekleri

Sakura dönemindeki bu turumuzda Güney Kore’nin yanı sıra Japonya’nın birbirinden güzel şehirleri de sizi bekliyor. İlk olarak dünyanın en önemli metropollerinden biri olarak gösterilen Japonya’nın başkenti Tokyo’yu keşfediyorsunuz. Japonya’daki seyahatimiz Hakone, Kyoto, Nara, Hiroşima, Osaka ve Kobe ile sürüyor. Tokyo’nun metropol kalabalığından, zen tapınaklarına, çay seremonilerine ve Uzak Doğu kültürüne ait görkemli ritüellere uzanan muhteşem deneyimler yaşıyorsunuz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account