GÜRKAN EROL ELLE DERGİSİ’NE KONUŞTU…

GÜRKAN EROL ELLE DERGİSİ’NE KONUŞTU…

Prontotour Genel Müdür Yardımcısı ve CMO’su Gürkan Erol, Elle Dergisi‘nin Ağustos ayı sayısında turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seyahat etmenin çok keyifli bir aktivite olduğunu belirten Gürkan Erol, “Seyahat etmekten keyif alan ve amaçlarını çeşitlendirerek seyahat eden bir ülke olduğumuzu söyleyebilirim. Tur şirketleri eskiye göre daha rekabetçi fiyatlarla paketler oluşturabiliyor. Teknoloji ve dijitalleşme seyahat kararı almayı ve eyleme dönüştürmeyi kolaylaştırırken sosyal medyanın bazı destinasyon ve tesislerin öne çıkmasında etkin olduğunu görüyoruz” dedi.

Gezginlerin İtalya’yı çok sevdiğini ifade eden Gürkan Erol, “İlk defa yurt dışına çıkacaklar daha çok 1-3 saatlik uçuş mesafesinde olan coğrafyaları veya vizesiz yakın yerleri tercih ediyorlar. İlk sırada kültürü, tarihi ve lezzetleriyle sizi mutlaka tatmin edecek olan İtalya var. Yine Balkan coğrafyası ve Orta Avrupa rotaları diğer seçenekleri oluşturuyor. İspanya ve Benelüks ülkeleri her mevsim tercih ediliyor. Portekiz ve Endülüs’e özellikle iki yıldır yüksek talep var. Son yıllarda Uzak Doğu’ya, Tayland, Vietnam, Kamboçya, Singapur gibi ülkelere ilginin arttığını görüyoruz. Gemi ve nehir turları da yoğun talep alıyor” diye konuştu.

Kişiye özel seyahatlerin çok ilgi gördüğünü belirten Erol, şunları söyledi: Kişiye özel seyahat kavramı gelişiyor. Erasmus gibi eğitim programları sayesinde gençler daha çok seyahat ediyor. Bize gelen verilere göre beyaz yakalı kesimin her yıl mutlaka yurt dışına çıkmak istediğini, 45 yaş ve üzeri grubun da yıllık seyahate çıkma sayışının arttığını gözlemliyoruz. Yurt dışında daha çok emekliler seyahat ediyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account