GÜRKAN EROL: ERKEN TUR SATIN ALAN KAZANÇLI ÇIKIYOR

GÜRKAN EROL: ERKEN TUR SATIN ALAN KAZANÇLI ÇIKIYOR

Prontotour Genel Müdür Yardımcısı ve CMO’su Gürkan Erol, yerli turistin erken rezervasyona artık iyice alıştığını söyledi. Seyahatseverlerin erken rezervasyonla tur satın almanın önemini kavradığını belirten Gürkan Erol, “Geçtiğimiz yıllarda seyahat kararı daha çok yaz dönemi son dakikada alınırken, artık kış aylarından itibaren tatil planları yapılmaya başlandı. Erken rezervasyonun tatilcilere ciddi bir fiyat avantajı ve kontenjan kolaylığı sağladığını da görüyoruz. Prontotour olarak seyahatseverlere Kasım – Haziran arası devam eden erken rezervasyon dönemlerinde fiyat avantajları sunuyoruz. Bu dönemde fiyatlar kademeli olarak artıyor. O yüzden ne kadar erken tur alırsanız o kadar kazançlı çıkıyorsunuz “dedi.

YÜZDE 45’E VARAN İNDİRİM FIRSATLARI VAR

Erken rezervasyon dönemini yüzde 45’e varan indirim fırsatları ile başlattıklarını açıklayan Gürkan Erol, “Her zaman olduğu gibi İtalya, İspanya, Orta Avrupa (Prag – Budapeşte, Viyana), Benelüks – Paris ve Balkanlar en çok tercih edilen yerler arasında. Yine Fas, Ukrayna, Beyrut gibi vizesiz rotalar, Dubai, Baltıklar ve İskandinavya ile Uzak Doğu coğrafyası 2018 yılında da yoğun talep görecek destinasyonlar olacak. ProntoPlus markamız ile ayrıcalıklı seyahat etmek isteyen misafirlerimiz yine deneyim odaklı turlara odaklanacak. Bu yıl gemi ve nehir paketlerimizin sayısını artırdık. Kış dönemi olduğu için bu dönem özellikle kayak turlarına da ilgi büyük. Bulgaristan’ın dünyaca ünlü kayak merkezi Bansko 319 Euro’dan başlayan fiyatlarla en çok tercih edilen yılbaşı ve sömestre turlarımız arasında yer alıyor. Ayrıca yurt içi ve Kıbrıs otellerinde de yüzde 45’e varan indirimlerle erken rezervasyon dönemini başlattık” diye konuştu.

DÖVİZ ARTIŞINA ÖNLEMLER ALDIK

Döviz kurlarındaki yükselmelere karşın Prontotour olarak çeşitli önlemler aldıklarını da ifade eden Gürkan Erol, “Yakın zamanda sabit kur kampanyalarını hayata geçirdik. Günlük kurun altında değerler ile tur satışları gerçekleştirdik. Euro Kur Sabitleme kampanyasının büyük ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Ayrıca dönemsel olarak yaptığımız çeşitli kampanyalarla, yükselen döviz kurunun etkisini seyahatseverlere daha az hissettiriyoruz” dedi.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account