GÜRKAN EROL: GEZGİNLERE UYGUN BÜTÇELİ SEYAHAT İMKANI SUNUYORUZ

GÜRKAN EROL: GEZGİNLERE UYGUN BÜTÇELİ SEYAHAT İMKANI SUNUYORUZ

Bugün 90’a yakın ülkeye tur düzenleyen Prontotour’un, 2018 yılındaki yeni projelerini Prontotour Genel Müdür Yardımcısı ve CMO’su Gürkan Erol, Kobi Aktüel Dergisi‘ne  anlattı. Yurtdışı tatil seçeneklerini artırmayı hedeflediklerini belirten Gürkan Erol, “2018 yılında yüzde 20 büyüme hedefi koyduk. Yeni projelere odaklandık. ProntoSeaPlus ile seyahat severlere yurtdışında uygun bütçeli deniz seyahati imkanı sağlıyoruz” dedi.

2017 yılını ciroda yüzde 22 büyüme ile tamamladıklarını belirten Gürkan Erol, “Yurtdışı turlarımızda kişi sayısında yüzde 12 artış yakaladık. 250 milyon Türk Lirası gibi bir ciro rakamına ulaştık. 2018 yılının geçtiğimiz yıldan da iyi geçmesini ümit ediyoruz. Bu yıl çift haneli büyüme hedefliyoruz. 2018’de Türkiye’de yaşayan çalışan kesimin 116 gün tatil yapacak olması, turizme olumlu yansıyacak diye düşünüyorum. Tabii döviz kurlarındaki dalgalanmalar da büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

UZUN DÖNEM TATİLLERDE UZAK ROTALARA TALEP ARTIYOR

Gürkan Erol, gezginlerin uzun dönem tatillerde uzak rotaları tercih ettiğini de belirterek şunları söyledi: Tatil sürelerinin uzun olduğu bayram tatilleri gibi dönemlerde Amerika, Uzak Doğu gibi uzun gecelemeli paketler tercih ediliyor. Büyük İtalya veya Büyük İspanya gibi 7 gece 8 günlük turlara talep bu dönemlerde veya hafta sonu kaçamaklarında kısa uçuş mesafeli Avrupa ülkeleri ve vizesiz yakın rotalar seçiliyor. Sıra dışı seyahat deneyimi sunan Sakura Zamanı Japonya, Lavanta Mevsiminde Provence ve kış aylarında Kuzey Işıkları için Laponya turları, ProntoPlus markası altında takvimine göre rotalar arasında bulunuyor. Yaz aylarında özellikle Balkanlar, Benelüks, İskandinavya ve Baltık turlarına; Portekiz, Britanya Adası ve Orta Avrupa’ya ilgi yüksek oluyor. Balayı dönemlerinde ise Phuket ve Bali yine gözde rotalar arasında yer alıyor.

TURİST SAYISINDA CİDDİ ARTIŞ BEKLENİYOR

2018’in ülke turizmi açısından daha verimli geçeceğinin öngörüldüğünü belirten Gürkan Erol, “Bu yıl Avrupa ülkelerinden ve Rusya’dan gelen turist sayısında ciddi artış bekleniyor. Türkiye bu yıl Avrupa’nın ana tatil destinasyonu olma yolunda ilerliyor. Sadece İngiltere’den yüzde 40 oranında rezervasyon artışı var. Yerli turist eğer elini çabuk tutmazsa yaz sezonlarında otellerde kendine yer bulamayabilir. Bu yüzden erken rezervasyon dönemi çok önemli. Yabancı turistler, genelde yaz dönemi Ege kıyıları ve Akdeniz sahillerini tercih ediyorlar. Bu tercihler farklı ülkelerden gelen turist tipleri ve fiyat skalasına göre değişkenlik gösteriyor” dedi.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account