GÜRKAN EROL: TATİLİN UZAMASI YURTDIŞINA OLAN İLGİYİ ARTIRDI

GÜRKAN EROL: TATİLİN UZAMASI YURTDIŞINA OLAN İLGİYİ ARTIRDI

Prontotour Genel Müdür Yardımcısı Gürkan Erol, Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada Kurban Bayramı’na yönelik tur paketleri hakkında bilgi verdi. Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasının ardından özellikle yurtdışı turlara olan ilginin daha da arttığını belirten Gürkan Erol, “Uzak rotalara, 6 veya 7 geceli tur paketlerine talep artışı yaşandı. Yazın belki de son tatil dönemini seyahatseverler farklı coğrafyaları keşfederek değerlendirmek istiyor. Bayram dönemi deniz tatili yapamayanlar için de bir fırsat. Bize gelen taleplere bakarsak, İtalya, Orta Avrupa, İspanya, Benelüks, Yunanistan ve Balkanlar, Kurban Bayramı tatili için en çok tercih edilen yurtdışı rotaları oldu. Yine Ukrayna, Fas, Beyrut gibi vizesi rotalara da ilgi yüksek. Yurtiçinde ise deniz, kum, güneş tatili arayanlar Akdeniz ve Ege bölgesine odaklanmış durumda. Antalya, Bodrum, Marmaris, Çeşme, Alaçatı, Ayvalık, Bozcaada bölgeleri daha fazla talep gören yerler arasında. Öte yandan kültür turu rotalarını tercih edenler bayram döneminde Karadeniz turlarına yoğunlaşmış durumda” dedi.

 

Prontotour’da bayram tatili için her bütçeye uygun turlar bulunduğunu ifade eden Gürkan Erol, “149 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışlarımız devam ediyor. Uçaklı turların yanı sıra otobüslü Balkanlar ve Avrupa turlarımız da mevcut. Bayram dönemini tatil yaparak değerlendirmek isteyenlerin kalan kontenjanlar için acele etmelerini tavsiye ediyoruz. Tur paketlerinin içeriğine ve turların süresine göre fiyatlar değişebiliyor. Örneğin Orta Avrupa 199€-799€, İspanya 299€-729€, İtalya 199€-799€, Benelüks 399€-499€ fiyatları arasında değişiyor. Yurtiçi turlarımız da 199 TL-1000 TL’ye kadar değişen fiyatlarla seyahatseverlere sunuluyor. Kısacası tatilcilerin zevklerine ve tercihlerine göre fiyatlar mevcut” diye konuştu.

Gürkan Erol, tur paketleri hakkında şunları söyledi: 4 kişilik bir aile toplam 670 Euro’ya Yunanistan’da veya 596 Euro’ya Balkanlar’da harika bir tatil yapabilir. Tabii 5 gece veya 7 gece konaklama seçeneklerine göre fiyatlar değişebiliyor. Yine 4 kişilik bir aile İtalya veya İspanya’da toplam 1500-2.000 Euro’ya tatil yaparken, 1.300 Euro civarında fiyatlarla Orta Avrupa’da tatil yapabilecekler.  Öte yandan İki yetişkin yanlarında bir de çocuk ile yaklaşık 2500-3000 TL’ye yurtiçinde bir hafta güzel bir tatil yapabilme imkanına sahip.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account