GÜRKAN EROL: YURTDIŞINA ÇIKIŞLARDA YÜZDE 8 ARTIŞ VAR

GÜRKAN EROL: YURTDIŞINA ÇIKIŞLARDA YÜZDE 8 ARTIŞ VAR

Prontotour Genel Müdür Yardımcısı ve CMO’su Gürkan Erol, Derin Ekonomi Dergisi’ne gündemi değerlendirdi. Türkiye’den seyahatseverlerin yurtdışına her yıl daha çok ilgi gösterdiğini belirten Gürkan Erol, “Geçtiğimiz yılın ilk 6 aylık verileri ile karşılaştırıldığında yurtdışına çıkışlar 2017’nin ilk yarısında yüzde 8.5 artış gösterdi. Haziran sonu itibariyle yaklaşık 4 milyon vatandaşımız çeşitli amaçlarla yurtdışına çıktı. Bu rakamın yüzde 10 kadarının paket turlar ile seyahatini gerçekleştiğini söyleyebiliriz” dedi.

Seyahatseverlerin yurtdışından birçok yeri tercih ettiğini ifade eden Gürkan Erol, “İtalya, Orta Avrupa, İspanya, Balkanlar, Benelüks, Yunanistan gibi turlar çok talep görüyor. Ayrıca vizesiz sehayat rotaları arasında yer alan Ukrayna, Fas, Beyrut  da ilginin yüksek olduğu coğrafyalar arasında. Gemi ve nehir turları, Uzak Doğu, Amerika gibi rotalar veya ayrıcalıklı seyahat için Pronto Plus markamızın paketlerine de ilginin yüksek olduğunu görüyoruz. Yurtiçi turlarda seyahatseverler daha çok kültür turları düzenlediğimiz Eskişehir, Kapadokya ve muhteşem doğasıyla Karadeniz bölgesini tercih ediyor. Bu bölgeler hem tarihi hem doğası hem de gurme lezzetleriyle öne çıktığı için iç turizmde lokomotif destinasyonlar arasında. Deniz tatili için de Bozcaada, Gökçeada, Assos, Fethiye, Kaş, Dalyan son dönemde en çok tercih edilen yerler. Ancak tabii Antalya, Ege ve Kıbrıs otelleri de her zaman olduğu gibi tatilseverlerin tercihleri arasında” diye konuştu.

“YURTİÇİNDE DE TİTİZ VE SEÇİCİ DAVRANIYORUZ”

Prontotour olarak yurtiçinde de titiz ve seçici davrandıklarını belirten Gürkan Erol şunları söyledi: Örneğin geçtiğimiz ay Türkiye’de ilk defa Eskişehir-Frigya Vadisi turu düzenledik ve burada bir balon uçuşu gerçekleştirdik. Eskişehir’in bilinmeyen tarihi mirasını ön plana çıkararak alışılmışın dışında bir tur paketiyle seyahatseverlere sunacağız. Yine ülkemizin ve dünyanın en önemli coğrafi bölgelerinden olan Kapadokya; muhteşem tarihi dokusuyla Batı Karadeniz; doğal güzellikleriyle Kuzey Ege; yeşilin en güzel tonları ve enfes lezzetleriyle Karadeniz-Batum; deniz, doğa ve tarihi aynı anda isteyenler için Likya Turu (Fethiye, Kekova, Saklıkent, Kaş, Dalyan); gurmeler için Adana ve Gaziantep; Mistik Konya gibi turlarla gezginlere Türkiye’nin en güzel destinasyonlarını sunuyoruz. Ayrıca kültür, tarih, eğlence isteyenler için de Kuzey Kıbrıs en önemli destinasyonlarımız arasında bulunuyor.

“GENÇLERE KAMP ORTAMI SUNUYORUZ”

Gençlere yönelik çalışmalar yapıldığının da altını çizen Gürkan Erol, “Prontotour’un gençlik turizmi markası Friends Gençlik Kampları ailelere çocuklarını güvenle teslim edebilecekleri hem de çocukların ve gençlerin bireysel olarak çok büyük kazanımlara sahip olacakları kamp organizasyonları sunuyor. Yaz dönemlerinde tam 15 farklı program ile gençleri ve çocukları Bolu, İzmir, Bodrum, Antalya ve İstanbul’daki kamplarda misafir ediyor. Kamp ortamında şehirde öğrenilen tüm ezber bozuluyor. Kampçılar kampta doğa, macera, adrenalin, eğlence, arkadaşlık, spor, sanatla iç içe hayat boyu anlatılacak çok keyifli anılar biriktiriyor. Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşiyor. Düzenlenen kamplar arasında, Basketbol Kampı, Sinema Kampı, Astronomi Kampı, Sörf Kampı, Robotik Kampı, Kodlama kampı, Serüven Kampı, Müzik Kampı, Yat Kampı, İngilizce Kampı, Wake-board gibi kamplar yer alıyor.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account