GÜVENLİ VE SAĞLIKLI TATİL İÇİN BİZ HAZIRIZ

GÜVENLİ VE SAĞLIKLI TATİL İÇİN BİZ HAZIRIZ

Türkiye’nin lider tur operatörü markası Prontotour’un yurtiçi ve yurtdışı turlarında seyahat öncesi ve sonrası ilk önceliği sizin sağlığınızdır. Koronavirüse dönük bütün önlemlerimizi artırdığımızı ve riskleri minimize ettiğimizi sizlere duyurmak isteriz. Kendi alanında uzman bilim insanlarıyla sürekli temas halindeyiz. Resmi makamlarca alınan tedbirlere uyum sağlayarak sizlerin her an güvenli tatil yapmanızı arzuluyoruz. Prontotour olarak oluşturduğumuz ‘Sağlık Kurulu’muzun COVID-19 sonrası güvenli seyahat için aldığı ilk kararları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz:

  • Prontotour olarak misafir memnuniyeti kırmızı çizgimizdir. Ancak her şeyin başı değerli misafirlerimize hizmet veren ekibimizin sağlıklı ve güvenli çalışma koşullarıdır. Bunun için her türlü önlemimizi aldığımızı bilmenizi isteriz. Görev başındaki tüm personelimiz maske, eldiven ve siperlik kullanacak, başta el yıkama olmak üzere hijyen kurallarına istisnasız uyulacaktır. Tüm personelimiz ofis veya saha çalışmaları başladığı zaman ateşi ölçülerek işlerine başlayacaklardır; sosyal mesafe kuralına uygun oturma düzenine geçilecektir.
  • Başta rehberlerimiz ve operasyon ekibimiz olmak üzere tüm çalışanlarımız kademeli olarak şirket doktorumuz tarafından haftalık verilecek online eğitimlere katılacaklar, düzenli sağlık kontrollerinden geçeceklerdir.
  • Ofis çalışma koşullarında “hijyen” ve “güvenlik” ilk kriterimizdir. Bu nedenle iklimlendirme tertibatının ortak alan kullanım noktalarına kadar her şey yeniden düzenlenecek ve kısa aralıklarla uzmanlar tarafından denetlenecektir. Ofislerimizde dezenfektan malzemeler bulunacaktır.
  • Saha ekiplerimizin kullandığı tüm araç, gereç ve ekipmanlar kullanılmadan önce ve sonra mutlaka dezenfekte edilecektir. Aldığımız ofis ve saha tedbirleri acentelerimize de yazılı olarak geçilecektir.
  • Çalıştığımız havayollarında koronavirüs gibi bulaşıcı hastalıklara sebep olan virüs, bakteri ve toz parçalarını %99.99 tutan ve imha eden, hastalık yayılma riskini en aza indiren HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava Filtreleri) Filtre kullanımı ve priyodik değişimleri ile uçak içinin düzenli dezenfekte edilmesi zorunludur.
  • Çalıştığımız tüm otobüs ve transfer araçlarında şoförlerin ve rehberlerin maske kullanımı, aracın periyodik dezenfektasyon prosedürlerine uygun temizlenmiş olmasını ve çalıştığımız firmaları sürekli denetlediğimizi bilmenizi isteriz. Otobüs, midibüs oturma düzenlerimiz rehberlerimizin kontrolünde temas ve sosyal mesafe kurallarına uygun yapılacaktır. Otobüslü turlarımızda yolcularımız ateşleri ölçülerek araca alınır.
  • Dezenfekte olacak tüm araçlar havalandırılır, tüm araç içi ve dış yüzeylere uygun dezenfektan ürün, su ve temizlik malzemesi ile temas edilir. Tüm metal, mobilya aksamlar insan sağlığını tehdit etmeyen ancak virüslere karşı etkili olan kimyasal malzelemeler ile sprey tabanca kullanılarak temizlenir. Tüm atık malzemeler prosedürlere uygun şekilde araçtan tahliye edilir.
  • Çalıştığımız tüm otellerin koronavirüse karşı korunma tedbirleri ve hijyen koşulları operasyon ekiplerimizce titizlikle incelenmektedir. Yurt içi otellerinin ise Kültür ve Turizm Bakanlığımızca belirlenen ‘Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’ndan uygunluk alması gerekmektedir. Konaklamada çevre, sürdürülebilirlik, gıda güvenliği, misafirperverlik diğer kriterlerimizdir.
  • Prontotour’un tedarikçilerinin kullandığı temizlik malzemelerinin bakanlık ve uluslararası kuruluşlarca onaylanmış olması gerekmektedir.

 

“Çalışanlarımızın ve misafirlerimizin güvenliği ilk önceliğimizdir.”

Ali ONARAN

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account