HAFTA SONUNDA VİZESİZ BALKAN KAÇAMAĞINA NE DERSİNİZ?

HAFTA SONUNDA VİZESİZ BALKAN KAÇAMAĞINA NE DERSİNİZ?

Günlük hayatın stresinden kaçarak kendinizi ödüllendirin. Kişisel gelişimin, beden ve ruh sağlığının bir ilacı da seyahat etmek. Çoğu kimse haftasonunu değerlendirmenin telaşı içinde. Hafta sonunu dolu dolu yaşamak hem farklı bir kültürü keşfetmek, hem farklı lezzetlerle tanışmak istiyorsanız size Balkanlar’da cebinizin dostu olacak rotalar öneriyoruz.

Sırbistan

Balkanların güzel ülkelerinden biri de Sırbistan. Yerli turistin ilgisini her geçen gün daha fazla çekmeyi başaran Sırbıstan’ın başkenti Belgrad’a gitmek için vizeye gerek yok. Tuna Nehri’nin delip geçtiği Belgrad tarihi ve kültürel güzellikleri, modern şehir yapısı yanısıra keyifli gece hayatı ile de özel bir seyahat rotası. Belgrad kalesi, Nicola Tesla Müzesi, Knez Mihailova Caddesi görülebilecek yerlerden sadece birkaçı. Balkanların bu renkli şehrine küçük bir hafta sonu kaçamağı yapabilirsiniz.

Bosna Hersek

Balkan ülkeleri arasında en çok tercih edilen rotaların başında Bosna Hersek geliyor. Başkent Saraybosna, Osmanlı’nın izlerini taşırken yakın tarihine damga vuran izlerle dünya tarihindeki yerini almış durumda. Kültürel ürünleri, köprü ve yapılarıyla dikkatleri çeken Bosna Hersek, Türk gezginlerin damaklarına hitap eden lezzetler ile de keşfedilmesi gereken ülke konumunda. Boşnak böreği ve Mostar Köprüsü deneyimi için bile bir hafta sonu ayırmaya değer. Üstelik tüm bu güzellikleri vize almadan keşfedebilirsiniz.

Karadağ (Montenegro)

Küçük bir haftasonu seyahati için Balkanlar’ın küçük ülkesi Karadağ (Montenegro) turistik anlamda pek çok seçenek sunuyor. Karadağ’a yapacağınız bir turla eşsiz bir deneyime sahip olabilirsiniz. Budva ve Kotor’da hem yazın denizin tadını çıkarabilir hem de mimari karakteri ile size etkileyen tarihi sokaklarında kaybolabilirsiniz. Bu iki şehir gizemli havasıyla sizi büyüleyecek. Sevgiliniz veya eşinizle vizesiz bir tur yaparak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Makedonya

Hem vizesiz hem de cep yakmayan seyahat rotalarında biri de Makedonya. Kısa hafta sonu tatilini Makedonya’nın başkenti Üsküp’te ve turistik şehir Ohrid’de geçirebilirsiniz. Üsküp’ün bit pazarı, tarihi ev ve sokakları arasında yürüyüş yapabilir, dükkanlardan küçük hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet zamanında yapılan Taş Köprü’ye sırtınızı vererek sosyal medyaya yakışır fotoğraflar çekebilirsiniz.

Arnavutluk

Balkan coğrafyasının vizesiz seyahat rotaları arasında yer alan Arnavutluk son yıllarda yerli gezginlerin sıkça gittiği seyahat rotaları arasında. Mavi ve yeşilin kucaklaştığı Arnavutluk, Adriyatik Denizi’nin hemen kıyısında yer alıyor ve kartalların ülkesi olarak anılıyor. Başkent Tiran yanı sıra UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Butrint Antik kenti görülesi yerlerden sadece birkaçı… Arnavut ciğeri, börek ve Elbasan tava da unutulmaz lezzetler arasında.

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account