HAKAN AKSUNGUR GEMİ DÜNYASINI ANLATTI

HAKAN AKSUNGUR GEMİ DÜNYASINI ANLATTI

Prontotour Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aksungur, Fortune Dergisi’ne gemi dünyası hakkında bilgi verdi. Prontotour’un gemilerinde son teknolojinin uygulandığını belirten Hakan Aksungur, “Çalıştığımız gemiler, en son uluslararası kanunlara uygun olarak, son teknolojik güvenlik sistemiyle donatıldı. Bunun yanı sıra tüm gemi personeli ilk yardım eğitiminden geçmiş ve sizlere yardım etmek üzere yetiştirildi. Uluslararası kanunlar uyarınca gemiler seyre başladıktan sonraki 24 saat içinde tatbikat yapılıyor” dedi.

Gemi seyahatlerinin, yüzer bir lüks otel içerisinde dünyada bulunan tüm limanlara yolculuk edilmesini sağladığını belirten Prontotour Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aksungur, bugün hali hazırda 30 bin cruise ve 500 alternatif tur programı olduğunun bilgisini paylaşıyor.

HER ROTA MEVSİMİNE GÖRE FARKLI TERCİH EDİLİYOR

Su üstünde olan tüm gemilerin standart olarak aynı donanım, lüks ve eğlenceye sahip olduğuna değinen Aksungur, geçtiğimiz Nisan ayında ilk seferini düzenleyen Symphony Of the Seas’in şu an 6 bin 780 kişilik yolcu ve 2 bin 175 kişilik mürettebatıyla dünyanın en büyük yolcu kapasiteli gemisi unvanını taşıdığını belirtiyor. Symphony of the Seas yaz boyunca Barcelona, Marsilya, Roma, La Spezia gibi Akdeniz limanlarına uğrayacak. Gidilen bölge ve rotaların mevsimsel olarak değiştiğinin altını çizen Aksungur, yaz mevsiminde en çok tercih edilen rotaları Akdeniz, Norveç Fiyortları, İskandinavya ve Baltık ile Yunan Adaları olarak sıralıyor.

SON YILLARDA NEHİR TURLARINA İLGİ BÜYÜK

Kış aylarında Karayipler, Güney Amerika, Arap Yarımadası ve Asya öne çıkan destinasyonlar arasında bulunduğunu belirten Aksungur şunları söyledi: Son yıllarda nehir turları da çok yüksek bir talep görüyor. Misafirler sahip oldukları sadakat programlarının kendilerine sunmuş olduğu ayrıcalıklarının yanı sıra, kabin seçimlerinde yapacakları tercihlere göre değişen gemi hizmetleri ayrıcalıklarından da yararlanabiliyor. İlk kez cruise yolculuğuna çıkacak olan misafirlere ise üç-dört gecelik Yunan Adaları programları ve Batı Akdeniz programlarını tavsiye ediliyor. Atina’dan kalkan Yunan Adaları programlarını düzenleyen gemilerin uğradığı ve Türk yolcuları bünyesine dahil ettiği Kuşadası, Çeşme ve İzmir limanları en fazla trafiğin yaşandığı limanlar arasında bulunuyor. Gemilerde 24 saat servis bulunuyor. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekleri olmak üzere Uluslararası kanunlar uyarınca gemiler seyre başladıktan sonraki saat içinde tatbikat yapılıyor. Üç öğün yemek oturumları dışında atıştırmalık yiyecekler de gemide servis ediliyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account