HANSEL VE GRETEL MASALINA KONUK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

HANSEL VE GRETEL MASALINA KONUK OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Hepimiz Hansel ve Gretel masalında geçen o büyülü dünyayı ve kahramanların çikolata görünümlü evlerini bir kez olsun zihnimizde canlandırmaya çalışmışızdır. Size bu evlerin aslında gerçek olduğunu söylesek ne dersiniz? Üstelik sadece çikolata görünümlü evlerle sınırlı değil. Size usta ressamların tuvallerini andıran rengarenk sokaklar, ortaçağ tarihinin görkemli simgeleri olan şatolar ve yeşilliğiyle göz dolduran olağanüstü doğa manzaraları vaat ediyoruz. Evet, sizi Almanya’nın masal şehirlerine davet ediyoruz;

HEIDELBERG

İkinci Dünya Savaşı boyunca hiç bombalanmamış tek Alman şehri olarak bilinen Heidelberg, Nechar Nehri’nin bütünlediği muhteşem doğasıyla kendinizi huzurun tam olarak içinde hissedebileceğiniz bir keşif noktası. Almanya’nın en eski üniversitesi olan Alstadt Üniversitesi’nin, Almanya’nın en eski sarayı olan Heidelberger Sarayı’nın ve Almanya’nın en eski köprüsü olan Brucke Köprüsü’nün bulunduğu Heidelberg’te deyim yerindeyse Almanya tarihinin iliklerinize kadar nüfus ettiğini hissedeceksiniz.

Heiderberg

WÜRZBURG – BAMBERG

Almanya’nın masal şehirlerinin keşfedileceği bu turun ikinci gününde görülecek yerler Würzburg ve Bamberg. Büyüleyici yapıların bulunduğu Würzberg’te sıradan bir yapı ile karşılaşmak neredeyse imkansız. Kraliyet Sarayı, Marienberg Kalesi, Katedral, Eski Köprü, Marienkapella Kilisesi, Belediye Binası ve Eski Eserler Müzesi, Würzberg’in ihtişamlı yapıları arasında yer alıyor. Bu yapılar dışında kalan her yapı ise masallardan fırlamışçasına şirin ve estetik.

Würzburg

Yarım gün içinde kolayca gezilebilen Würzburg’tan hemen sonraki keşif noktası ise Bamberg. Çoğu gezginin Würzburg ve Bamberg arasında kalan yol için “Bavyera bölgesinin en nefes kesen manzaralarına sahip noktası” ifadesini kullandığını hatırlatmakta fayda var. En şirin alman şehirlerinden biri olan Bamberg, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Şehrin en çok turist çeken noktaları ise Altenburg Kalesi, Belediye Binası, Gruner Markt (Yeşil Market) , Neptün Çeşmesi ve St Martin Kilisesi.

Bamberg

Würzburg ve Bamberg’in keşfedildiği turun ikinci gününün bonusu ise tarihi kanalları ve gotik mimarisiyle dünyanın en etkileyici şehirlerinden biri olan Nürnberg’te gerçekleşecek akşam turu.

ROTHENBURG – AUGSBURG

Nürnberg’te geçirilecek gecenin ardından ünlü Romantik Yol’u takip ederek ulaşılacak bir diğer durak Rothenburg. Bamberg gibi Rothenburg da UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunuyor. Etrafı tamamen surlarla çevrili Rothenburg’un maket bir ortaçağ şehrine benzeyen eski şehir bölgesini gördükten sonra yerlilerinin “burada yaşamak keyiftir” şeklinde tanımladığı Bavyera şehri Augsburg’a geçiyoruz. Refah düzeyi en yüksek Almanya şehri olan Augsburg’ta görülecek yerler ise Tarihi Maximilian Caddesi, Rönesans ve barok tarzındaki saraylar, Azize Anna Kilisesi, Maximilian Müzesi ve Belediye sarayı.

Rothenburg

LANDSBERG AM LECH – NEUSHCWEINSTEIN ŞATOSU

Güneşli gün sayısının genel manada az olduğu Almanya’nın bu konuda en şanslı şehri olan Landsberg Am Lech, içinden geçen Lech Irmağı ile muhteşem bir doğaya sahip. Şirin meydanında doya doya zaman geçirebileceğiniz bu şehirde oksijene ve doğanın kusursuz estetiğine doyacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Landsberg Am Lech turunun hemen ardından keşfedilecek yer ise neo – romantik tarzın bölgedeki en estetik temsilcisi olan masal şatosu Neuschwanstein.

Landsberg_Am_Lech

FÜSSEN

Alp dağlarının hemen eteklerine konumlanmış muhteşem şehir Füssen, masal konseptli bu tur için gerçek bir final olma özelliği taşıyor. İçinde kaybolmak isteyeceğiniz dar sokakları, çikolatalı pasta görünümlü rengarenk evleri ve bir masal diyarını aratmayacak dokusuyla Füssen, biraz aradığınızda Hansel ve Gratel’i bir yerlerde bulabileceğiniz türden.

Füssen

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account