HER YAŞA UYGUN BİR EĞLENCE DÜNYASI: DİSNEYLAND

HER YAŞA UYGUN BİR EĞLENCE DÜNYASI: DİSNEYLAND

Disneyland, genel olarak çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer gibi görünse de, yetişkinlerin çocuklardan daha fazla eğlendiği bir yer. Muhteşem aktiviteler, macera tutkunlarına eğlenceli dakikalar sunuyor. Disneyland, korku tünellerinden renkli şovlara kadar 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekiyor.

Paris çevresinde olan Disneyland bir eğlence havuzu adeta. 4 bölümden oluşan eğlence merkezinde her yaşa göre etkinlikler mevcut. Bir günde bile bitiremeyeceğiniz Disneyland’da müthiş eğlenceler sizi bekliyor.

disneyland-moteur-show

Dünyanın herhangi bir yerinde izlemenizin mümkün olmayacağı “Moteurs Action” gösterisini mutlaka kaçırmayın. Günde sadece 2 kez gösterilen bu etkinlikte bir Hollywood filminin nasıl çekildiğine ve bir film setinin kamera arkası görüntülerine tanık oluyorsunuz. 1500-2000 kişinin tribünde seyrettiği gösteriyi izlerken kendinizi bir film setinde hissediyorsunuz.

disneyland-hollywood-tower

Eğer biraz nefesinizin kesilmesini istiyorsanız mutlaka The Hollywood Hotel Tower’a gitmelisiniz. Otelin içindeki asansöre binip 2 saniyede en üst kata çıkıyorsunuz ve Disneyland’ı görüyorsunuz. Ancak 1 saniye sonra otelin 3-4 kat altında kendinizi buluyorsunuz ve açılan kapıdan oteldeki korku dolu anlara tanık oluyorsunuz.

disneyland-gosteri

Macera tutkunlarının vazgeçemediği bir diğer etkinlik de Roller Coaster. 4 kişilik araca biniyorsunuz ve emniyet kemerlerinizi bağladıktan sonra boşluğa doğru hızlı bir şekilde gidiyorsunuz. Müthiş bir heyecan yaşıyorsunuz. Aracın 90 derece ayağa kalktığı anlarda nefesiniz kesilecek gibi oluyor. Araçtan indiğinizde ise kendinizin de olduğu o anların fotoğraflarını ekranda görüyorsunuz.

disneyland-natulius

Disneyland çocukların büyülendiği bir yer. Sabahın erken saatlerinde adım attıktan sonra zaman nasıl geçmiş pek anlamıyorlar. Çocuklara yönelik çok güzel etkinlikler mevcut. Kocaman arabanın üzerinde dans eden sanatçılar rengarenk görüntülere imza atıyor.

Disneyland’da etkinlikler saymakla bitmez. Film platoların aktivitelerinden animasyonlara sandal gezilerinden karayip korsanlarına kadar birçok etkinlik sizi memnun edecek.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account