HİKAYENİN PEŞİNE DÜŞMEYE HAZIR MISIN?

HİKAYENİN PEŞİNE DÜŞMEYE HAZIR MISIN?

Sloganı “Ne Kitapsız, Ne Gezisiz” olan seyahatseverler için iç ısıtan türden bir sürprizimiz var. Ceplerinde kitaplarla öykülerin peşine düşmeyi alışkanlık edinen, sevdiği hikayeler için ülke ülke dolaşmayı keyif sayan gezginler bu kez hikayenin tam olarak içine giriyor. Bu sıcak yola rehberlik edenler ise hikayenin baş kahramanları yani onun yaratıcıları oluyor. Çok sözü uzatmadan söyleyelim; Prontotour edebiyat dünyasının en çok beğenilen eserlerinin peşine yazarlarıyla birlikte düşüyor. Sizi de bu maceranın parçası olmaya çağırıyor.

Prontotour’un hikâyenin özünü arayanlar, oyunu sahnede izlemek isteyenler için hazırladığı yazarlarla seyahatler programı Ağustos ayı itibariyle start alıyor. Prontotour tarafından hazırlanan “Romanların İzinde Yazarlarla Turlar” programının ilk dört konuğu “Yalancılar ve Sevgililer” romanıyla Gülşah Elikbank, “Sevdalinka” romanı ile Ayşe Kulin, “Selanik’te Sonbahar” romanıyla Tuna Kiremitçi ve ile “Kafka’nın İzinde Prag” turu ile Yekta Kopan…

GÜLŞAH ELİKBANK İLE “YALANCILAR VE SEVGİLİLER”

14 Ağustos’ta Gülşah Elikbank, elimizden tutacak ve bizi Drakula’nın yani nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’in peşinden Romanya, Bükreş, Braşov, Bran ve Sinia’ya götürecek.  Yazar Gülşah Elikbank, 6 gün sürecek bu muhteşem tur boyunca misafirlere “Yalancılar ve Sevgililer” romanını yazarken en çok nerelerden etkilendiğini, durup nerelerde dinlendiğini ve Drakula ile neler konuştuğunu anlatacak. Üstelik tura şair olan profesyonel bir rehber de katılacak. 35 kişi ile sınırlı olan “Gülşah Elikbank ile Yalancılar ve Sevgililer” turuna ulaşmak için tıklayınız.

gulsah_elifbank

YEKTA KOPAN İLE “KAFKA’NIN İZİNDE PRAG”

Ünlü yazar Yekta Kopan, satırlarıyla birçoğumuzun ruhunda depremler yaratan Kafka’nın izini Çekya’nın gizemli başkenti Prag’da sürecek. Bizlere ise bu yarı gerçek yarı düş yolculuğa katılıp Prag’a Kafka’nın gözünden bakmak kalacak.  Kafka’nın nefretle sevgiyi bir arada beslediği bu büyülü şehri Yekta Kopan ile keşfetmek için biraz acele etmek gerekiyor. Tur 22 – 25 Eylül tarihleri arasında.

Yekta_Kopan

AYŞE KULİN İLE “SEVDALİNKA”

Balkanların etkileyici coğrafyası Bosna Hersek’i Ayşe Kulin’in en sevilen romanlarından “Sevdalinka” eşliğinde yeniden keşfetme fırsatı bulacağız. Yakın tarihin en hüzünlü savaş hikayelerinin izlerini taşıyan Bosna Hersek’i bu kez okumak yerine bizzat Ayşe Kulin’in coşkulu anlatımından dinlemek şüphesiz hepimiz için bambaşka bir deneyim olacak.  Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 4 gün geçireceğimiz tur 6 Ekim’de başlayacak.

ayse_kulin

TUNA KİREMİTÇİ İLE “SELANİK’TE SONBAHAR”

Kasım ayında ise rotamız hayli özel olacak. Tuna Kiremitçi’nin “Selanik’te Sonbahar” kitabı eşliğinde Selanik’te olacağız. Bu özel turda Atatürk’ü ve tarihimizin ardındakileri anacağımız oldukça duygusal bir deneyim bizleri bekliyor olacak.

tuna_kiremitci

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account