Renkli Yaşamıyla Hindistan

Renkli Yaşamıyla Hindistan

Hindistan her daim gezginlerin uğrak mekanı olmayı başaran bir ülke. Ekonomik şartlarının iyi olmamasına rağmen, bu ülkedeki kozmopolit ve din üzerine kurulu yaşam tarzı, farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor ziyaretçilerine. Hindistan Hinduizm, Budizim, Jainizm, Sihizm’in doğum yeri olmasıyla birlikte, Zerdüştçülük, Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam gibi inanışlar ülkenin genel yapısını şekillendirip bugünkü haline getirdi.

Ülkede kötü beslenme oranı oldukça yüksek ve okuryazarlık oranı da bir o kadar düşüktür. Günlük işlerden politikaya hayatlarının her köşesinde dinler ve ritüeller var. Bu da Hindistan’ın mistik havasının oluşmasında oldukça büyük bir etken olmuş her zaman. Ülkede farklı dinlerin hakimiyeti olsa da, tüm dinlerce kabul edilen ortak uygulamalar var ve Hintliler bu şekilde birbirine bağlı kalmış her zaman. Her dinin farklı Haç yerleri, kahramanları, efsaneleri ve farklı mutfak alışkanlıkları bulunuyor.

Renkli giysileri ve danslarıyla sizi ülkelerinde sıcak bir şekilde karşılayacak Hindistan halkının yemekleri de denenmeye değer. Hindu inanışlarına göre kutsal kabul edildiği için yemeklerde genellikle dana eti kullanılmaz. Ülke her yıl farklı müzik ve dans festivallerine ev sahipliği yapıyor. Hem eğlenip hem de dini kutlamalarda yer almak isterseniz, Hindistan halkı size hiçbir zaman misafir olduğunuzu hissettirmeyecek ve sizi aralarına alacaktır.

Golden Temple, Amritsar

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account