İlk Yurtdışı Seyahatinizi Söyleyin Size Kim Olduğunuzu Söyleyelim!

İlk Yurtdışı Seyahatinizi Söyleyin Size Kim Olduğunuzu Söyleyelim!

Girdiği seçimlerden zaferle çıkan devlet başkanları bir süre sonra ilk yurtdışı seyahati için hazırlık yapmaya başlarlar. Tüm dost-düşman ülkelerin gözü kulağı bu seyahattedir. Acaba çiçeği burnunda devlet başkanı ilk olarak hangi ülkeyi ziyaret edecektir? Seyahat planlanan ülke belli olduktan sonra artık söz bir takım uzmanlara geçer. ”Bu ziyareti nasıl okumalıyız? Kime, ne mesaj verilmek istenmektedir? Bu seyahatten nasıl bir sonuç çıkarmalıyız? Önümüzdeki dönemler için bize ne söylemektedir?”

Siz de ilk kez yurtdışına mı çıkıyorsunuz? Seyahat edeceğiniz ülkeyi söyleyin, kim olduğunuzu bir uzman gözüyle değerlendirelim!

Buyrun!

ABD

Eğer ilk yurtdışı seyahatinizi ABD’ye gerçekleştiren biriyseniz vermek istediğiniz mesaj çok açık: Siz özgürlüğünüze çok düşkünsünüz! O kadar düşkünsünüz ki özgürlük ve bağımsızlık adeta sizin karakteriniz olmuş. Güneşin batışına doğru yol alır, arkanıza bile dönüp bakmazsınız. Kimseye de öyle kolay kolay bağlanamayan bir yapınız vardır. Ne diyelim? Sizi ancak Özgürlük Anıtı’nı kucaklayıp öpmek paklar. ABD seyahatinizden dönerken bize de özgürlük getirmeyi unutmayın!

washington


Rusya

Bir haksızlıkla karşılaşmaya görün; resmen çıldırırsınız. Hiç gelemezsiniz öyle haksızlıklara. Haklısınız aslında! İnsan bunca haksızlık görür de rahat yatabilir mi? İşte siz, böyle durumlarda ortaya fırlar ve adama ”dur” dersiniz. Koruyucu tavırlardan hoşlandığınız söylenemez. Her türlü otorite figürüyle problemler yaşamaya meyillisinizdir. Üst düzey bir genel kültürünüz vardır.

rusya


İtalya

Entelektüel bir kişilik olduğunuz söylenebilir. Konuşurken konuları maddeler halinde sıralıyor sonra hepsini yine tek tek alt maddelere ayırıyorsunuz. Boş zamanlarınızda bir sanat galerisine giderek boş bir tabloyu sanat tarihçisi edasıyla en az beş dakika boyunca incelemeye bayılırsınız. Muhtemelen piyano çalmaya da üç yaşınızda başladınız. Modayı yakından takip eden ve tarz giyinmekten hoşlanan biri olduğunuzu da pekala iddia edebiliriz.

italya


Afrika

Tercihiniz Afrika ise oldukça meraklı ve maceraperest bir ruha sahip olduğunuzu söyleyebiliriz! Hayatı Indiana Jones tadında yaşayan, coşkulu ve serüven dolu bir insansınız. Yeni yerler keşfetmek, yeni maceralar yaşamak tek tutkunuz. Sonu ”ing” ile biten bütün macera sporları vazgeçilmez aktiviteleriniz arasında. Tam bir macera avcısısınız. Tebrikler!

cape-town-afrika


Uzakdoğu

Tercihiniz Uzakdoğu ülkeleri ise göz önünde olmaktan pek hoşlanmayan bir insan olduğunuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Uzak masada kimseye aldırmaksızın mızıkanızı çalar, gerekmedikçe de konuşmazsınız. Konuşmanız gerekirse de efsunlu sözler mırıldanırsınız. Üzerinizde kaldırılmayı bekleyen kalın bir esrar perdesi vardır. Fırına ekmek almak için evden çıkıp soluğu Himalaya dağlarında alabilirsiniz. Sık sık uzakların sizi çağırdığını düşünür, hiçbir yere gidemezseniz kendi kişisel menkıbenizi gerçekleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkarsınız. Neyse, biz sizi yolunuzdan alıkoymayalım. Yeter ki işaretleri okumayı öğrenin, belki de hayatın anlamını bile keşfedebilirsiniz! Kim bilir?

uzak-dogu


Fransa

Bravo! Tam bir aşk adamısınız! Klasisizme başlı başına bir tepki olarak doğmuşsunuz siz. Hayatı mum, çiçek ve şiir üçgeninde yaşar, en yoğun duyguları içinizde barındırırsınız. Romantizmin Başkenti Paris’te Sen Nehri kıyısında uzaklara bakan haliniz emin olun Romantik dönem ressamları için mükemmel bir kompozisyon oluştururdu.

paris


İngiltere

Şampiyonlar ligi teknik direktörlerinin soğukkanlılığı ve karizmasına sahipsiniz. Her türlü ilişkilerinizde ciddiyet arıyorsunuz. Biz sizi kendinizden emin görüntünüz, birbirine kavuşturduğunuz kollarınız ve diyaframdan gelen ses tonunuzla tanıyoruz.

londra


Almanya

Hayat felsefenizi bir tek replik özetler: ”Laubalilikten hoşlanmam disipline hayranım”. Tam bir düzen tertip insanısınız. Her iş zamanında olsun, hiç bir aksaklık çıkmasın, işler makine gibi tıkır tıkır yürüsün istiyorsunuz. En beğendiğiniz yönünüzü biliyoruz: Mükemmeliyetçilik!

almanya

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account