İNGİLİZCEYİ İNGİLTERE’DE ÖĞRENMEK İÇİN 5 NEDEN

İNGİLİZCEYİ İNGİLTERE’DE ÖĞRENMEK İÇİN 5 NEDEN

Dünyanın ortak dili olma yolunda hızla ilerleyen İngilizcenin evrensel bir dil haline gelmesi kaçınılmaz gibi görünüyor. İspanyolca, Portekizce ve Fransızca gibi diller de konuşulduğu coğrafya bakımından hayli iddialı olsa da, İngilizce dünya genelinde kabul görme ve kullanılma açısından diğerlerine göre açık ara önde. Artık zorunluluktan çok ihtiyaç haline gelen İngilizce öğrenme işlemini daha sağlıklı ve en iyi düzeyde gerçekleştirmek isteyen birçok insan, sırf bu nedenle İngilizcenin kullanıldığı ülkelere bir eğitim programını da kapsayacak şekilde seyahatler gerçekleştiriyor. Başkaca alternatifler olmakla birlikte İngilizce eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında İngilizcenin anavatanı olan İngiltere geliyor. Peki, neden en çok İngiltere tercih ediliyor? Sizler için sıraladık;

SOSYO KÜLTÜREL ZENGİNLİK

Dünyaca ünlü dil bilimcilerinin de sıklıkla belirttiği üzere, dil ve kültür arasında sağlam bir bağ bulunuyor. Aslında bu önerme çok daha fazla şeyi ifade etse de, dil öğrenimi aşamasında kültürel zenginlikten faydalanmanın önemini yeterince vurguluyor. İngilizce öğrenme aşamasında, hayli köklü bir geçmişe sahip olan İngiliz kültürü ile doğrudan haşır neşir olma durumu, dilin öğrenim biçimini ezberleme metodunun dışına çıkarıp kalıcı öğrenmeyi sağlıyor. İngilizcenin özellikle bazı kalıplarında söylenen şey ile aslında ifade edilmek istenen arasındaki bağı yakalamak için kültürü yakından tanımak gerekiyor.  Bu nedenle İngilizcenin İngiltere’de öğrenilmesi, öğrenimdeki kalite ve kalıcılık açısından oldukça önemli.

İngiltere'de_egitim (4)

TURİSTİK ÇEKİM

Özellikle Londra,  her yıl dünyanın çeşitli noktalarından gelen milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Bunun en önemli nedeni ise Londra’nın tarihi, sosyal, kültürel, mimari ve bunlara benzer birçok alanda zengin, merak uyandıran, büyülü bir şehir olması. Dil öğrendiğiniz zaman boyunca dünyanın en ünlü müzelerini gezmek, dünyaca ünlü estetik yapıların gölgesinde günlerinizi geçirmek, hareketli Londra yaşamının bir parçası olduğunuzu hissetmek ve daha saymakla bitmeyecek birçok ayrıntı size öğrenirken eğlenme, eğlenirken öğrenme deneyimini sonuna kadar yaşatacaktır. Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden biri olan İngiltere, bu konudaki beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

İngiltere

MÜKEMMEL AKSAN

İngilizce sadece İngiltere’de değil, birçok ülkede yaygın bir kullanıma sahip. Hatta anadil olarak kullanıldığı ülkeler azımsanmayacak düzeyde. Dil bilimcilerin İngilizce konusunda ortaklaştığı görüş, dilin en doğal halinin İngiltere’de kullanılan British aksanı olduğu yönünde. Dolayısıyla İngilizceyi, İngiltere’de öğrenmek kusursuz bir aksana sahip olma yolunda atılacak en önemli adım olarak değerlendiriliyor.

İngiltere'de_egitim (3)

KALİTELİ OKULLAR

Sadece dil alanında değil hemen her bilim dalında dünya çapında eğitim kalitesine sahip olan İngiliz okulları, dil öğrenimi için İngiltere’yi tercih etme konusunda da önemli bir belirleyen. Sadece alınan eğitim olarak değil, zihni kışkırtan üniversite binalarında bulunmak ve başarısı kanıtlamış eğitmenler eşliğinde bu süreci geçirmek İngiltere’yi tercih etmeniz için başlı başına bir neden.

İngiltere'de_egitim (2)

FİZİKİ YAKINLIK

İngilizce eğitimi konusunda yukarıda sıralanan tüm maddeleri bir araya getirdiğinizde alternatifleri ciddi oranda filtrelemiş olacaksınız. Tüm bu maddelere uygun bir diğer ülke alternatifinin de Amerika olduğunu varsayarsak, İngiltere oldukça kritik bir avantaj ile karşımıza çıkıyor; fiziki yakınlık. Türkiye’den ortalama 4 saatlik uçuşla ulaşabileceğiniz İngiltere şehirleri, bu özelliğiyle ülkesinden çok da uzaklaşmak istemeyenler için hayli avantajlı. Özellikle dil öğrenme sürecini biraz zamana yaymak isteyenler için fiziki yakınlık oldukça önemli.

İngiltere'de_egitim (5)

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account