İtalyan Erkeklerinin Tipik Özellikleri

İtalyan Erkeklerinin Tipik Özellikleri

Amore Amore

İtalyan erkekleri deyince insanın aklına ilk gelen kelime bu oluyor; aşk…

Zira ülke şehirleri başlı başına romantik; Floransa’nın ışıkları, Venedik gondolları hele Roma… Adını tersten okuyunca bile sonuç aşk çıkarken bu ülkede aklınıza kolay kolay başka bir şey gelmiyor diyebiliriz. Aslında başka bir şeye ihtiyacınız da yok. Ülkenin tarih kokan sokaklarında gezinti, ışıltılı gecelerinde bir akşam yemeği ile zaten İtalya sizi kolaylıkla baştan çıkarabilir.

italya-romantik

Ancak ülkenin erkeklerini küçümseyemeyiz.

Zira İtalyan erkekleri en az Roma’ daki Aşk Çeşmesi veya İspanyol Merdivenleri kadar dünyaca ünlü… Peki, İtalyan erkeklerini bu kadar bilindik kılan özellikler ne olabilir?

Gelin bir inceleyelim…

İtalya bir Akdeniz ülkesi olduğu için aslında İtalyanların fiziki yapı olarak az da olsa bizim Türk erkeklerine benzerlikleri bulunuyor. İtalyan erkekleri genelde esmer, kaslı, düzgün vücut yapısına sahip, uzun boylu ve oldukça çekici bakışları olan yakışıklı insanlar.

Yıkanmayı, temiz kokmayı, güzel ve seksi giyinmeyi seven İtalyan erkekleri ayrıca oldukça sıcakkanlıdır. Tabi bu durum yine ülkelerinin Akdeniz’de olmasıyla alakalı. Fiziksel olarak oldukça dikkat çeken bu ülke insani samimiyeti, kibarlığı ve efendiliği ile de kalbinizi çalmayı başarabilir. Ayrıca oldukça modern olan bu erkekler pek çok meziyetleri olmasına rağmen yüksek bir egoya sahip değiller.

romantik-italyan-erkek

Özellikle yanlarında bulunan kişilere dikkat ederek konuşmayı tercih ederler. Karşı cinse saygılı ve kibar davranırlar. Yani İtalyan erkekleri için kadınlar ”her zaman özen gösterilmesi gereken nadide bir çiçektir.”

Ancak sıraladığımız pek çok özelliğe rağmen bize ters gelen özelliklerini de yok sayamayız.

Mesela bu yakışıklı erkekler yapı olarak çalışmayı pek sevmezler. Güzel giyinmek, pahalı arabalarda dolaşmak, uyumak, flört etmek isterler.

Aşk denilince mükemmel bir âşık olabilen bu erkekler sadakat konusuna gelince ise her zaman aynı ihtimamı gösteremezler, yani bu konuda güvenilir olduklarını söylemek yanlış olur. Çünkü bir bakarsınız kulağınıza şiirler, şarkılar fısıldayan dünyanın en ateşli aşığı iken birden ortadan yok olabilirler. Kıskanç değildirler çünkü kendilerine olan özgüvenleri yüksektir.

italyada-ask

Bu erkekler hakkında son olarak eklemek istediğimiz konu ise İtalyanların eğitime önem veren insanlar olduğu. Başarıyı ve başarılı olmayı severler. Kültür düzeyleri de pek çok ülke insanına nazaran oldukça yüksektir.

Sporu bir yaşam şekli olarak görürler. Sporun her türünü severler ancak futbol onlar için bir tutkudur. Ülkelerinin modanın kalbinin attığı yer sayılması ve topraklarının tarih ve sanat kokması sanata ve modaya düşkünlüklerinin en belirgin sebebi sayılabilir.

Dünyaca ünlü İtalyan erkeklerinin tipik özelliklerini kısaca tek cümleyle toparlamak istersek; “Karizmatik, oldukça çekici ve yakışıklıdırlar”diyebiliriz.

italyan-cift

 

 

 

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account