İTALYAN LİSELİLER GELENEKSEL PİZZA GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

İTALYAN LİSELİLER GELENEKSEL PİZZA GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİ

İtalyan Liseliler, Geleneksel Pizza Günü’nde bir araya geldi. Bu yıl 31.si düzenlenen ve İtalyan Lisesi’nin bahçesinde gerçekleşen pizza gününde keyifli anlar yaşandı. İtalyan Lisesi mezunlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin sunumunu ünlü ses sanatçısı Parla Şenol ile İlter Kanat yaptı.

Aynı zamanda İtalyan Lisesi Derneği’nin başkanı olan Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran Geleneksel Pizza Günü’nün açılış konuşmasını yaptı. Etkinliğe katılan herkese teşekkürlerini sunan Ali Onaran, “İtalyan Liseliler Derneği Başkanı olarak benim sekizinci kez pizza gününe katılıyorum. Bu etkinliği toplamda 31.kez düzenliyoruz. Aramızda 1960 yılı öncesi mezunları da görmek istiyoruz” dedi. Ali Onaran’ın ardından İtalyan Lisesi Okul Müdürü Massimo Di Segni de kısa bir konuşma yaptı. Pizza Günü’ne ayrıca İtalyan Başkonsolosluğunu temsilen Konsolos Gabriele Ingrosso katıldı.

Bu özel günde İtalyan Liseliler Derneği’nin mezunlar arasında sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği ve aralarında İstanbul’un en iyi İtalyan restoranın da yer aldığı, pizza, makarna ve tiramisu kategorilerinde yarışmalar düzenlendi. Jürinin yaptığı seçimlerin ardından dereceye giren kişilere ödülleri verildi. Etkinlikte ayrıca İtalyan Lisesi öğrencilerine burs sağlamak amacıyla açık artırma ile futbol kulüplerinin formaları satışa sunuldu. Ayrıca düzenlenen piyango yarışması ile katılanlara seyahat ile ilgili uçak biletinden otel konaklamaya kadar birçok hediye verildi.

Bu arada etkinliğe katılanlar, Ali Onaran’ın yeni dönemde de İtalyan Liseliler Derneği’ndeki başkanlık görevine devam etmesi yönünde isteklerini dile getirdiler.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account