İTALYAN LİSELİLERİ “PİZZA GÜNÜ” BULUŞTURDU!

İTALYAN LİSELİLERİ “PİZZA GÜNÜ” BULUŞTURDU!

İtalyan Liseliler Geleneksel Pizza Günü’nde bir araya geldi. Her yıl düzenlenen ve bu yıl 30’uncu kez mezunları bir araya getirecek olan etkinlik, 5 Haziran Pazar Günü İtalyan Lisesi’nin bahçesinde gerçekleştirildi.

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran’ın başkanı olduğu İtalyan Liseliler Derneği’nin bu yıl 30’uncu kez düzenlediği ‘Geleneksel Pizza Günü’ 5 Haziran 2016 Pazar günü yapıldı. İtalyan Lisesi’nin bahçesinde 11.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşen buluşma keyifli anlara sahne oldu. Bu özel günde İtalyan Liseliler Derneği’nin mezunlar arasında sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği ve aralarında İstanbul’un en iyi İtalyan restoranın da yer aldığı, en iyi pizza, en iyi tiramisu ve en iyi pasta (makarna) kategorilerinde dereceye giren restoranlara ödülleri verildi. Etkinliğin açılış konuşmaları İtalya’nın İstanbul Konsolosu Giulia Prati, İtalyan Liseliler Derneği Başkanı Ali Onaran ve İtalyan Lisesi Okul Müdürü Massimo Di Segni tarafından yapıldı.

İtalyan_Lisesi

Mezunlar yoğun ilgi gösterdi

 Geleneksel Pizza Günü’nün mezunlar arasındaki diyaloğun geliştirilmesinin yanı sıra birlik ve beraberlik açısından da önemli olduğuna işaret eden İtalyan Liseliler Derneği Başkanı Ali Onaran, “Derneğimiz öncelikle dost iki ülke olan İtalya ve Türkiye’nin uzun yıllara dayalı kültürel ve sosyal bağlarının pekiştirilmesi için çaba harcıyor. Düzenlediğimiz pek çok etkinlikten biri olan Geleneksel Pizza Günü’ne mezunlarımızın gösterdiği yoğun ilgi bizi mutlu etti” dedi.

italyan_Lisesi_Piiza_Günü

Dernek neler yapıyor?

İtalyan Liseliler Derneği, geçmiş dönem mezunlarının tecrübelerini aktararak öğrencilerin okul sonrası hayatlarını doğru yönlendirmeleri konusunda destekleyici çalışmalar yapıyor. Öğrencilere çeşitli burslar veren dernek, okul çatısı altında düzenlediği yemekli toplantılar ile de dostlukların pekiştirilmesini sağlıyor. Kariyer günleri, yurt içi ve yurt dışı turları, kültürel etkinlikler de İtalyan Liseliler Derneği’nin yürüttüğü çalışmalardan bazıları…

 

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account