İTALYA’NIN MUHTEŞEM GÖLLERİNE AŞIK OLACAKSINIZ

İTALYA’NIN MUHTEŞEM GÖLLERİNE AŞIK OLACAKSINIZ

Farklı bir İtalya turuna çıkmaya ne derseniz? İtalya’da birbirinden güzel göller bulunuyor. Aynı zamanda da bu göllere kıyısı olan güzel mi güzel kasabalar var.  Hem İtalya’nın kasabalarını gezerek hem de birbirinden güzel göllerini görmeye sizi davet ediyoruz. İşte sizler için İtalya’da bulunan gölleri ve buralara yakın kasabaları sizler için kısaca anlattık.

İTALYA’NIN EN BÜYÜK GÖLÜ GARDA

Garda, İtalya’nın en büyük gölü. Verona’ya yakın olan ve bu göle kıyısı bulunan Sirmione kasabası, Garda’nın incisi olarak biliniyor. Sirmione kasabasında gezilecek güzel yerler bulunuyor. Bunlardan biri kasabanın manzarasını görebileceğiniz Scaligero Kalesi. Sonrasında bu kasabada keyif yapabileceğiniz pek çok termal otel bulunuyor. Ayrıca hediyelik dükkanlardan el yapımı ürünler satın alabilirsiniz.

ŞİRİN KASABAYA KIYISI BULUNAN MAGGIORE

Garda’nın ardından ikinci büyük göl olarak karşımıza Maggiore çıkıyor. Gölün etrafında bulunan dağlar burada muhteşem bir manzara oluşmasını sağlıyor. Maggiore Gölü’nde görmeniz gereken şirin küçük adalar var. Bunlardan bir tanesi İsola Bella. Burada 10 katlı kocaman bir bahçe bulunuyor. Bahçede heykellerin ve çeşitli ağaçların arasında mutlaka bir fotoğraf çekin.

SOSYETENİN UĞRAK NOKTASI COMO GÖLÜ

İtalya’nın 3.büyük gölü olan Como Gölü, dünyanın sayılı buzul göllerinden biri. Burası jet sosyetenin gittiği ünlü bir göldür. Versace, Sylvester Stallone ve Barlisconi gibi tanınmış kişilerin burada evleri bulunuyor. Bu ünlülerin oturduğu birbirinden lüks villaları gidip görmeniz gerekiyor.

HUZUR VE SAKİNLİĞİN ADRESİ TRASİMENO GÖLÜ

İtalyanın dördüncü büyük gölü ise Trasimeno. Burada, huzurlu ve sakin bir gezi sizi bekliyor. Göl kenarında oturup ördeklerin yüzmesini izlemek bile çok keyifli olacaktır. Aynı zamanda göl kenarında isterseniz piknik de yapabilirsiniz. Ayrıca ada içerisinde şirin sokakları takip ederek tepeye çıkabilirsiniz. Buralardan Trasimeno Gölü’nün manzarasını daha rahat görebilirsiniz.

İTALYA’NIN ROMANTİK LAGO D’ORTA GÖLÜ

Maggiore Gölü’nün yakınlarında bulunan Lago d’Orta Gölü İtalya’nın romantik bir gölü. Kıyısında bulunan Orta San Giulio kasabasından bu gölü seyretmek ise gayet keyifli. Kasabanın tam karşısında küçücük bir ada bulunuyor. Bu şirin adaya kesinlikle gitmelisiniz. Burada duvar resimlerine hayran kalacağınız bir kilise bulunuyor. İçeri girip tavandan yere kadar her yeri incelemelisiniz. Buradan sonra taş binaların bulunduğu daracık sokaklar arasında dolaşmaya başlayın.

MANZARASI İLE CAREZZA GÖLÜ

Alp Gölü bölgesinde bulunan muhteşem manzarası ile Carezza Gölü… Dağların ve ağaçların  arasında masmavi rengi ile görmeniz gereken harika bir yer. Küçük bir boyuta sahip olsa da gölün yakınlarında bulunan patikalarda dolaşırken manzaranın tadını çıkarın. Ayrıca bu dağlar kışın kayak yapmak için birçok turistin ziyaretine uğruyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account