İTALYA’YI HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ – VİDEO

İTALYA’YI HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ – VİDEO

İtalya, ilk kez yurt dışına çıkanların genellikle birinci tercihi olmuştur. Akdeniz ülkesini daha görmeden sıcak ve yakın bulmuşuzdur. İtalya’yı sevmemiz için ise onlarca neden var. Tarihi, mimarisi, mutfağı bunlardan sadece birkaçı. İşte Prontotour’un “Büyük İtalya Turu” ile her yeri tarih kokan bu ülkeyi keşfetmeye hazır mısınız? Bu turla birlikte İtalya’yı baştan aşağı gezmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda Çizme’ye ait lezzetlerinin de tadına varacaksınız.

HER KÖŞESİNDE TARİH VAR

İtalya, dünyanın en çok turist çeken ülkelerin başında geliyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri şüphesiz sahip olduğu derin tarihi. Ülkenin her köşesinde tarih var. Yüzyıllarca Roma İmparatorluğu’nun merkezi olan İtalya’da başkent Roma’ya ayrı bir parantez açmak gerekiyor. İçinde bulundurduğu yapıları herkesin ilgi odağı haline gelmiş. Gladyatörlerin sahne aldığı Collesium (Kolezyum), Trevi Aşk Çeşmesi, Vittoria Zafer Anıtı ve Roma Forumu şehrin öne çıkan yapılarından.

trevi ask cesmesi

Bunun yanı sıra, Napoli’deki 2000 yıl öncesinden günümüze kadar uzanan yapıları ve taşlaşmış insanları Pompei’de görebilirsiniz. Eğer sanata düşkünlüğünüz varsa, Floransa bu anlamda sizi fazlasıyla memnun edecek. Rönesans döneminin sanatçılarından Michelangelo, Donatelli, Dante ve Machiavelli’nin muhteşem eserlerini yakından görme şansını bulacaksınız.

floransa

İTALYA’NIN BİRBİRİNDEN GÜZEL KÖYLERİ

İtalya’da şehir hayatının yanı sıra kırsal kesimde de müthiş güzellikler bulunuyor. Papa’nın yazlığının bulunduğu Castel Gondolfo, özellikle hafta sonları İtalyanların sıkça tercih ettiği bir yer. Albano Gölü’ne bakan bu sevimli kasabanın çiçeklerle süslenmiş sokaklarını başka bir yerde görmeniz pek mümkün değil. Ayrıca İtalyanların çilekli köy olarak adlandırdığı Nemi Köyü’nü de mutlaka ziyaret edin. Burası dağ meyvelerinin yetiştirildiği güzel bir yer. Çilekli turtaların tadı ise çok lezzetli.

italya koyler

DÜNYANIN EN ROMANTİK ŞEHRİ VENEDİK

İtalya’yı farklı kılan şehirlerin başında Venedik geliyor. Küçük bir şehir olmasına rağmen dünyanın her kesimi tarafından bilinen bir kent Venedik. Tabii ki bu şehrin en önemli sembolü de gondollar. Daracık kanallar arasında yapacağınız bir gondol turu ile Venedik’in ruhunu fazlasıyla hissedeceksiniz. Venedik’e gitmişken çok yakınında bulunan Murano ve Burano Adası’nı da ziyaret etmenizi öneririm. Cam işlemeciliği konusunda adını duyduğumuz Murano’da birbirinden güzel renkli cam işlemeleri satın alabilirsiniz. Burano Adası’nda ise rengarenk evleri çok seveceksiniz. Balıkçıların yaşadığı Burano’da evler karıştırmamak için farklı renklere boyanmış.

venedik

PİZZANIN MERKEZİ NAPOLİ

İtalya’ya gittiğinizde en güzel pizza ve makarnayı yiyeceğinizden şüpheniz olmasın. Özellikle Napolitan kültürü yemek konusunda İtalya’da bir yıldız gibi parlıyor. Farklı lezzetlerdeki pizzalar Napoli’nin simgesi haline gelmiş. Pizzanızı isterseniz şık bir restoranda, isterseniz de şehrin tarihi sokaklarında gezerek yiyebilirsiniz. Margherita en çok tercih edilen pizzalardan. Ancak büyüklüğü sizi korkutmasın. Önünüze geldiğinde bunu nasıl bitiririm diye düşünmeyin. Yedikçe yiyesiniz geliyor. İnce hamurlu olduğu için fazla şişkinlik de olmuyor. Bu arada Margherita pizzasını ortalama 5-6 Euro’ya yiyebilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account