KALBİNİZİ BIRAKTIĞINIZ ŞEHİR: CESKY KRUMLOV – VİDEO

KALBİNİZİ BIRAKTIĞINIZ ŞEHİR: CESKY KRUMLOV – VİDEO

Prontotour Rehberi Hamdi Özbek, Orta Avrupa turlarının tarihi şehirlerden Cesky Krumlov‘u yerinde anlattı. Çek Cumhuriyeti’nin turistik şehri Cesky Krumlov’u, “Orta Çağ masalının yaşandığı yer” olarak ifade eden Özbek, buraya gelen misafirlerin mimari açıdan çok etkilendiklerini ve kalplerini burada bıraktıklarını söyledi. İşte Cesky Krumlov’un anlatıldığı o video…

BİR ORTA ÇAĞ MASALI

Cesky Krumlov, Orta Çağ’dan günümüze kadar çok iyi bir şekilde korunmuş bir şehir. 1600’lü yıllardan itibaren birçok yapı neredeyse aynı kalmış. Şehirde aynı zamanda Çek Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci kalesi mevcut. Buraya gelen misafirlerin hafızalarında hep tuttukları ve kalplerini bıraktıkları bir yerdir. Burada 16. yüzyılın yığma mimarisini görebilirsiniz. Özellikle bu mimari sizi fazlasıyla etkiler. Binalar genellikle renkli ve 2-3 katlıdır. Evlerin çatıları kar yağışının fazla olmasından dolayı diktir.

Yaz aylarında rafting için çok tercih edilen bir şehirdir. Gençlik festivallerinin yapıldığı çok büyük bir çekim merkezidir. Milyonlarca turist şehre akın eder. Son yıllarda Türk misafirleri de Cesky Krumlov’a oldukça ilgi göstermektedir. Buraya gelen misafirler 16. ya da 17. yüzyıllardaymış gibi hissedecekler. Giyimi, kostümü, mimarisi, yaşam tarzı hatta dekorasyonlarıyla Orta Çağı derinden yaşamanız mümkündür.

©2018 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account