KAPADOKYA’DA YEMEK VAKTİ!!

KAPADOKYA’DA YEMEK VAKTİ!!

Ünü çoktan ülke sınırlarını aşmış, dünya mirasları listesine adını üst sıralardan yazdırmış efsane Peribacalarını görmek için Kapadokya’ya doğru yola çıkmışsanız ve bu sizin Kapadokya’ya yapacağınız ilk seyahatinizse, Peribacalarını görme heyecanıyla diğer her şeyi göz ardı edebilir, birçok ayrıntıyı atlayabilirsiniz. Akşam olduğunda bir anda aklınızda beliren “yahu nerede yemek yesek?” sorusu dahi bu ayrıntılardan biri olabilir. Biz sizi baştan uyaralım ve size güzel atlar ülkesi Kapadokya’dan özel ve sınırlı sayıda birkaç alternatif sunalım;

MUTİ

Misafirlerini yöresel dekorlara sahip ve muhteşem ışıklandırılmış bir bahçe bölümü ile karşılayan Muti Restaurant’ın asıl hazinesi mekanın içinde. 40 kişilik kapasiteye sahip Muti Restoran’da konsept de menü de sadelikten besleniyor. Belki de sırf bu yüzden restorana adım atar atmaz kendinizi yıllardır her noktasını görmeye alıştığınız evinizin en güzel bölümünde gibi hissedebilirsiniz. Konuklarına abartısız ve şatafattan uzak bir menü sunan bu restoranda Kapadokya’daki birçok restoranın aksine sadece Türk yemekleri bulacaksınız. Restoranın mütevazi işletmecisi Muhittin Ülkü, size sadece yöresel patlıcan dolması ve tarhanalı mantı sunmakla yetinmeyip, ünlü Kapadokya şarapları hakkında da çok özel sırlar verecektir. Yolunuz bir şekilde Kapadokya’ya düşmüşse Muti’ye mutlaka uğrayın, rezervasyon yaptırmayı da ihmal etmeyin.

http://www.mutirestaurant.com/

Muti

ZİGGY’S

Ya kaçalım şu şehirden artık diyen her çiftin tercihi Ege kıyıları olmuyormuş. Biz de Kapadokya’nın lezzet duraklarını keşfederken tanıştığımız Nuray ve Selim Yüksel’den öğrendik bunu. Onlar İstanbul’un keşmekeş yaşamından tam gaz kaçarken soluğu Kapadokya’da almışlar. Kapadokya’nın en güzel butik otellerinin bulunduğu yerleşkede bir taş eve yerleştikten sonra alt katı hediyelik eşya mağazası yapıp üst katı da restorana çevirmişler. Muti gibi Ziggy’s de sadelikten besleniyor. Menüler de zengin ve tarifsiz lezzete sahip. Muhteşem bir Ürgüp manzarasına sahip teras bölümünde oturmak istiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırınız.

http://www.ziggycafe.com/

Ziggy's

DİMRİT

Ziggy’s ile aynı yerleşkede bulunan Dimrit Restoran’da lezzet ve zarafeti aynı anda bulabilirsiniz. İç mekan kısmı oda oda ayrılan restoranın hayli estetik bir terası da bulunuyor. Geleneksel Türk yemeklerinin yanı sıra dünya mutfağından seçkilerin de masanızı süsleyeceği Dimrit’te biz ünlü kremitte mantar dolmasını tercih ettik ve gayet memnun kaldık. Sorgusuz sualsiz girebileceğiniz kalitede olan bu restoranda Anadolu ruhuna biraz daha yaklaşacağınızı unutmayın.

http://www.dimrit.com/

Dimrit

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account