KATAR’I KEŞFE HAZIR OLUN! DOHA’DA HARİKA BİR TUR SİZİ BEKLİYOR

KATAR’I KEŞFE HAZIR OLUN! DOHA’DA HARİKA BİR TUR SİZİ BEKLİYOR

Katar’ın en kalabalık şehri ve aynı zamanda başkenti olan Doha, seyahatseverlerin yeni gözde rotası. Katar, dünyanın zengin ülkeleri arasında yerini alıyor. Bu zenginliğini Doha’da gezerken çok rahat bir şekilde sizlerde anlayabilirsiniz. Lüks yapılar, modern mimarisi ile gökdelenler şehrin her yerinde karşınıza çıkıyor. Doha turu yaparken ülkenin zenginliği karşısında biraz şaşırabilirsiniz. İşte Doha’da gezilecek yerler:

SOUQ WAQIF

Doha’da gezilecek yerler arasında birinci sırada bulunan Souq Waqif, şehrin otantik çarşısı. 100 yıllık çok eski bir geçmişe sahip olan çarşıda alışveriş yapabilirsiniz. Doha’da alışveriş yapmak istiyorsanız bu eski çarşıyı tercih edebilirsiniz.  Eski Pazar olarak da bilinen Souq Waqif’te çeşit çeşit takılar, süs eşyalar, kıyafetler bulabilirsiniz. Ayrıca kurulan tezgahlardaki sokak yemeklerinin tadına da bakabilirsiniz.

CORNICHE

Doha’daki ünlü yürüyüş yolu olan Corniche, 5 kilometre uzunluğunda güzel bir yol. Sahilin kenarında ağaçların altında keyif dolu bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca bu sahil yolu üzerinde birbirinden lüks cafeler bulunuyor. Yolun üzerinde Doha’da gezilecek bir yer olan İslam Eserleri Müzesi yer alıyor. Mutlaka bu yürüyüş sırasında bu müzeyi gezmenizi öneririz.

İSLAMİK SANAT ESERLERİ MÜZESİ

7. ve 19. yüzyıl dönemlerinden kalma eski İslam Eserlerini görebileceğiniz harika bir müze. 5 kattan oluşan bu müze içinde eski el yazmaları, seramik ve ahşap eserler sergileniyor. 40 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan müzede binlerce eser bulunuyor. Müze ülkelere göre rahatça gezilebilecek şekilde planlanmış. Böylece müze içinde görmek istediğiniz her yere kolayca ulaşabiliyorsunuz.

THE PEARL

Doha’da yapay bir ada olan The Pearl, Katar’ın zenginliğini gösteren bir başka yapısı. 3 yılda tamamlanmış olan bu yapay adanın ülkeye maliyeti milyonları bulmuş. Ada üzerinde çok sayıda lüks restoran, cafe, alışveriş merkezi ve bina bulunuyor. The Pearl, İnci anlamına geliyor. Adaya bu ismin verilmesinin nedeni bulunduğu bölgede inci dalışı ile ünlü olması.

WEST BAY BÖLGESİ

Doha’nın zenginliğini gösteren en önemli yerlerin başında West Bay bölgesi geliyor. Yüksek kuleler, gökdelenler, lüks yapılar bu bölgede bulunuyor. Bölgedeki en bilinen yapı Doha Kulesi. Gece ışıklandırması ile görmenizi tavsiye ederiz. Binanın tüm dışı beyaz ışıklarla süsleniyor. 230 metreden fazla yüksekliği ile hemen bölgede kendini gösteriyor. West Bay bölgesinde gezilecek yerler arasında Barzan Tower ve Al Fardan Tower devlet binaları bulunuyor.

ÇÖL SAFARİSİ

Doha’da çöl safarisi yapmak seyahatseverlerin olmazsa olmazları arasında. Profesyonel şoförlerin kullandığı 4×4 araçlarda güvenle çölü gezebilirsiniz. Adrenalin tutkunları mutlaka çöl safarisi yapmalı. Safari sonrası kamp alanında barbekü partisi veriliyor. Ayrıca bol bol eğlenebileceğiniz çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

VILLAGGIO MALL

Doha’daki ünlü alışveriş merkezi olan Villaggio Mall, oldukça lüks bir alışveriş merkezi. Öyle ki içinde küçük bir Venedik şehri bile kurulmuş. Gondollar ile Venedik’te geziyor gibi alışveriş merkezi içinde gezebilirsiniz. İçeride gezebileceğiniz dünyaca ünlü markaların mağazaları bulunuyor. Alışveriş merkezi içinde 200’den fazla mağaza yer alıyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account