KAYAK TUTKUNLARI NEDEN ULUDAĞ’I TERCİH EDİYOR?

KAYAK TUTKUNLARI NEDEN ULUDAĞ’I TERCİH EDİYOR?

Dağlara kışın ilk karı düştüğünde, aklınıza da Uludağ turları düşüyorsa kış sporlarının tutkusu sizi de sarmış olabilir. Türkiye’nin ilk kayak merkezi Uludağ, kayak, snowboard, kayak motoru ile safari, dağ tırmanışı hatta buz pateni gibi sporların en heyecanlı, en konforlu zirvesi. Kayak sporuna yeni başlayanlardan profesyonellere, her seviyeden kayakçının gözdesi Uludağ, farklı konseptlerde dizayn edilmiş 39 konaklama tesisi, uzunluğu 2000 metreye varan pistleri ve eğlenceli kış aktiviteleri ile aralık ayından nisan ayına kadar süren sezonda yıllardır konuklarını ağırlıyor. Her yıl düzenlenen Uludağ turları yönünü, ılıman iklimin sunduğu doğal güzelliklerin kar manzarasıyla birleştiği, kar sporlarının bu geleneksel adresine çeviriyor. Uludağ’da kış tatilini bu kadar cazip kılan ise kaymaya elverişli doğal yapısı kadar tesisin her beklentiye hitap eden konaklama ve spor hizmetleri. Bu yıl yapacağınız Uludağ turları kapsamındaki kış gezisi, ister uzun bir kayak macerası istergünübirlik Uludağ turu olsun, kayak pistlerinin çeşitliliğinden, tesislerin muhteşem işleyen teknik donanımlarına kadar içinizi ısıtacak bir deneyime dönüşecek.

Uludağ Turunda Pistlerin Kalabalığına Karışmaya Hazır Mısınız?

Uludağ’da, kayak tatili konseptinize uygun konaklama seçenekleri ne kadar çoksa, kayak için her seviyeye uygun pistler de o kadar çok. Uludağ turları için sakin bir konaklama tercih edenler 2. Gelişim Bölgesi’ndeki yeni yapılan Uludağ otellerini tercih ederken, Yeşilçam filmlerinden hatırladığımız sahnelerin kalabalık manzarasını yeniden yaşamak isteyenler 1. Gelişim Bölgesi’ndeki otelleri tercih ediyor. Her iki bölgede de kayak pistleri mevcut ve pistler her seviyeden kayakçının ihtiyaçlarına uygun. Uludağ Kayak Merkezi’nde yerleşim ve organizasyonun çok iyi planlanmış olması, kalabalığa rağmen sıra beklemeden telesiyej ve teleskiler sayesinde kısa sürede başlangıç noktasına ulaşmanızı sağlıyor. Tüm bu liftleri kullanmanın en avantajlı yolu ise bir Skipass edinmek. Uludağ konaklamalı tur için 3 ya da 5 günlük kart alabileceğiniz gibi, günübirlik Uludağ turları için 4 saatlik ya da tam günlük Skipass alabilirsiniz. Pistlerin zirvesine sadece kaymak için değil manzarayı seyretmek için de çıkabilirsiniz. Profesyonel bir kayakçı olmayabilirsiniz ama gözünüzü zirveye bir kez dikerseniz, Uludağ’ın eğitmenleri ve ekipmanları sizi bir kaç saat içinde bu pistlerin başlangıç noktasına çıkacak aşamaya getirebiliyor. Kayak için uygun kıyafet ve ekipmanları, otelinizin mağazasından kolayca kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz. En temel kayak kıyafetlerini kiralayabileceğiniz gibi kayak eğitimi için özel ders alarak bir saat içinde kayak yapabilecek seviyeye gelebilirsiniz.

Günübirlik Uludağ Turunda Hızlandırılmış Kış Sporları

Uludağ turları geleneksel sucuk-ekmek partisi olmadan olmaz ama kayak yapmadan olur diyorsanız, grup arkadaşlarınızla dağ tırmanışı yapabilir, kayak yerine snowboard dersi alabilir ya da kayak motorları ile kar safarisinin tadını çıkarabilirsiniz. Uludağ kayak turugeziniz için beklentilerinizi karşılamaya hazır olan bu görkemli dağ, her seviyeden kayakçı için eğitim, ekipman ve pistlerinin kalitesi ile üstün bir hizmet sunuyor. Kar kalınlığı 40-50 metreye ulaştığında Uludağ turları zamanı geliyor ve tüm tesisler size en lüks konaklama ve spor keyfini yaşatmak için hazır oluyor.

Uludağ Eteklerinde Tarihi Bursa Gezisi

Uludağ turugünlerini tarih, kültür ve ünlü tatlarla zenginleştimek isteyenler, Bursa’ya düzenlenen geleneksel bir gezinin tadını çıkarabilir. Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ve vadiler arasında yer alan köylerden biri olan turistik Cumalıkızık Köyü, yerel bir alışveriş gezisinden beklediğiniz her şeyi sunuyor. Uludağ turları programındaki bu gezide, geleneksel mimarinin örneği evleri gezebilir, Etnografya Müzesi’nde kentin tarihi kültürünü geniş açıdan gözlemleyebilirsiniz. Sadece kayak turizmi ile değil yeşili, İskender Kebabı, camileri ve türbeleri ile de ünlü olan Bursa, Uludağ turları için kar keyfinin yanı sıra zengin kültürüyle de yeniden keşfedebileceğiniz, yaşayan bir şehir.

Uludağ turları size kış turizminin en konforlu deneyimlerini sunarken, profesyonel bir kış sporcusu gibi hissedecek, mimarisi ve kültürü ile bir kentin yaşantısına daha ortak olmanın keyfini yaşayacaksınız.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account