KAZABLANKA’NIN GİZEMLİ DÜNYASINDA 5 BÜYÜK ADIM

KAZABLANKA’NIN GİZEMLİ DÜNYASINDA 5 BÜYÜK ADIM

Eğer ortalama 1 haftalık Fas turu için kolları sıvadıysanız, bütün gizemi ile Kazablanka, kollarını açmış tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor olacaktır. Fas’ın en büyük şehri olan Kazablanka, sizi bekliyor bekliyor olmasına ama siz orada neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bilmeseniz de sorun yok; sizler için bu büyülü şehirde bir gün içinde yapılabilecek en keyifli 5 aktiviteyi araştırdık. Şimdiden keyifli seyahatler;

SACRE COEUR KATEDRALİ İLE GÜNE MERHABA

Sacre Coeur (Kutsal Kalp) Katedrali ile güne merhaba demek, Fas’ın bu büyülü topraklarında yapılabilecek en iyi şeylerin başında geliyor. Fransa’nın diğer tüm ünlü kiliseleri gibi Kazablanka’da bulunan Sacre Coeur Katedrali de ünlü Fransız mimar Paul Tournon tarafından tasarlanmış. Heybetli yapısı ve Neo-Gotik tarzıyla dikkat çeken yapı, mimari dokusunun yanı sıra ev sahipliği yaptığı sanat sergileri ve sanat fuarları ile de dikkat çekiyor.

Kazablanka (1)

ALIŞVERİŞE HIZLI GEÇİŞ; MARCHE CENTRAL

Fas’ın geri kalan tüm kısmında olduğu gibi Kazablanka’da da şehir ruhunu yaşamanın en etkili yolu Souk adı verilen yerel pazarları gezmektir. Kazablanka’nın en ünlü yerel pazarı olan Marche Central’da aradığınız hemen her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Şehrin dokusuna uygun nadir baharatlar, eşine az rastlanacak düzeyde kaliteli kumaşlar, desenleriyle göreni kendine hayran bırakacak el dokuması halılar ve daha saymakla bitmeyecek binlerce şey.. Hepsi ama hepsi Kazablanka’nın alışveriş merkezi Marche Central’da.

Kazablanka (5)

HASAN CAMİİ’NİN BÜYÜSÜNE KAPILIN

Atlantik okyanusunun üzerine inşa edilmiş ve yapımı ancak 1993 yılında tamamlanabilmiş olan 2. Hasan Camii, kısa geçmişine rağmen Kazablanka’nın en çok turist çeken noktalarından biri haline gelmiş. 210 metre yüksekliğindeki caminin okyanus üzerindeki cam zemini tarifi zor duygular yaşamanıza neden olacaktır. Ayrıca minarede bulunan ve yönü Mekke’ye çevrilmiş olan lazer de mutlaka görülmelidir.

Kazablanka (3)

RİCK’S KAFE’DE AMERİKAN RUHUNA DOKUNUN

1942 yılında Kaliforniya’da çekilen Kazablanka filmine dair zihninizde kalan tüm duyguları bu kafede bulabilmeniz mümkün. Filmin sürekli barkovizyon ile ziyaretçilere izletildiği kafede konsept de filmin dokusuna oldukça uygun. Rick’s Kafe’nin bir diğer özelliği ise Fas’lı piyanist Issam Chabaa’nın muhteşem performansına ev sahipliği yapıyor olması. Tüm bu özellikleriyle Rick’s Kafe mutlaka uğranması gereken duraklardan.

Rick's_Kafe

TARİHİN İÇİNDE ALIŞVERİŞ; OLD MEDİNA

Şehrin bir başka bölgesinde bulunan Old Medina, Eski Pazar anlamına geliyor. Tarihi surların çevrelediği bu tarihi pazarda tıpkı Marche Central gibi doya doya alışveriş yaparak Kazablanka’nın gizemli dünyasına dokunabilirsiniz. Old Medina’da yapacağınız alışverişi yüzlerce yıllık bir tarihin çevreliyor olduğunu asla unutmayın.

Kazablanka (4)

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account