KEŞİF ODAKLI TURLAR HERKESİN FAVORİSİ…

KEŞİF ODAKLI TURLAR HERKESİN FAVORİSİ…

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, günümüzde kültür ve keşif odaklı turların artık 7’den 70’e herkesin favorisi olduğunu söyledi.

Gençlerin ve ailelerin kültür turlarına katılımın giderek yükseldiğini belirten Ali Onaran, “Tur programlarının çeşitlenmesi, sosyal medyanın yönlendirici etkisi ve seyahat imkanlarının artmasıyla gençler çok daha fazla kültür odaklı seyahat etmeye başladı. Aileler yılda bir defa deniz, kum, güneş tatili yapıyorsa bir defa da mutlaka kültür veya yurtdışı odaklı tatil yapmak istiyor. Keşif öncelikli seyahat etmediği zaman kendini tatile çıkmış kabul etmeyen misafirlerimiz var” dedi.

ÇEVREYE DUYARLI

Bireylerin kendilerini geliştirmesi, sürdürülebilirlik, çevreye, tarihe ve doğaya saygı açısından kültür turlarının önemli olduğunu belirten Onaran “Biz de Prontotour olarak kültür turlarında her yıl yeni ürünler geliştiriyoruz. Geçen yıl yüzde 40 civarında büyüme kaydettik. Kültür turlarında bizi ayıran en önemli özellik destinasyon için en uygun programı hazırlıyor olmamız. Bizim programlarımızda, misafirlerin sadece görmesi için değil yaşaması için de vakit bulunuyor” diye konuştu.

Konusuna ve bölgesine hakim, insan ilişkileri gelişmiş, çözüm odaklı, deneyimli rehber kadrolarının en iddialı olduğu yönleri olduğunu vurgulayan Onaran şunları söyledi: “Bu yüzden kültür turları denildiği zaman hep ‘Kalite kültürümüzde var’ diyoruz. Deneyimli, başarılı rehberlerle çalışmak ve programı en doğru şekilde hazırlamak ‘olmazsa olmaz’ ilkemizdir.”

RAĞBET GÖREN TURLAR

Ali Onaran kültür gezginlerinin yurtdışında başta İtalya olmak üzere, Orta Avrupa, İspanya, Balkanlar, Yunanistan, Benelüks turlarına yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. Yurtdışı vizesiz rotalar, uzaklar, egzotik coğrafyaların da talep gördüğünü belirten Onaran sözlerini şu şekilde noktaladı: “Yurtiçinde ise Karadeniz, Eskişehir, Kapadokya, Kuzey Ege klasik programlar içerisinde en çok rağbet gören destinasyonlar arasında. Öte yandan Gökçeada, Kemaliye (Eğin), Isparta, Burdur ileride en fazla ilgi göreceğini, trend olacağını düşündüğümüz yerler arasında. Son yıllarda festival, etkinlik, yarışma, hasat, şenlik gibi  organizasyonlar kültür turunun bir parçası oldu.”

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account