Keyifli Bir Seyahat İçin Tavsiyelerimiz

Keyifli Bir Seyahat İçin Tavsiyelerimiz

Tavsiyelere nasıl bakarsınız bilmiyoruz ama tatillerinizi sizin için daha keyifli ve verimli hale getirecek bazı önerilerimiz var.

Fazla çaba harcamadan uygulayabileceğiniz bu öneriler sayesinde seyahatlerinizi her zaman güzel bir anı olarak hatırlayacak, yeni seyahatler için gerekli cesareti ve enerjiyi her zaman yanınızda hazır bulacaksınız.

İşte gezginlere 20 seyahat tavsiyemiz!

Hafif bir bagaj hazırlayın. Dinlenmek için çıktığınız tatillerde ağır bagajlar taşıyarak kendinizi yormayın.

Seyahatlerinizde gideceğiniz yerler aslında fazla önem taşımıyor. Esas olan gideceğiniz yerlerde yaşayacağınız maceralar ve tanışacağınız yeni insanlar.

Gideceğiniz yere vardığınızda, rahatlamak, etrafınızı izleyip oranın kültürü hakkında ilk gözlemlerinizi yapmak için en az 20 dakika oturup bir şeyler içebileceğiniz bir yer seçin kendinize.

Şunu başından kabul edelim, seyahatiniz esnasında bavulunuz kaybolması, yanlış otobüse ya da metroya binmek gibi bir takım aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Bunların sizin moralinizi bozmasına izin vermeyin. Yaşayacağınız iyi anlar o talihsiz olayları telafi edecektir.

Rahatsız olmaya hazır olun. Her seyahatte sizi rahatsız eden durumlar olabilir. Seyahatler rahatlık sınırlarınızı genişletmeniz için güzel bir fırsattır.

seyahat_ipucu

Az da olsa gideceğiniz ülkede konuşulan yerel dili öğrenin. Böylece orada yaşayan insanlarla iletişiminiz daha rahat olur.

Gitmeden önce bankanızı arayın ve onlara yurt dışında olacağınızı ve kart ile yapacağınız harcamalarda ekstra bir ücret verip vermeyeceğinizi öğrenin.

Seyahatiniz boyunca katılabileceğiniz kadar aktiviteye katılın. Bazı eğlence ve aktivitelerin sizin için fazla havalı olduğunuzu düşünüp katılmamazlık yapmayın.

Bazen yorgun ve bitkin hissetmeniz normaldir. Bu durumun, yeni sokaklar adımlamanızın, yeni insanlarla tanışmanızın önüne geçmesine izin vermeyin.

Seyahate başlamadan önce gideceğiniz ülke hakkında bir araştırma yapın. Oranın yerel halkının size ayak uydurmasını beklemeyin.

Beklentilerinizden kurtulun ve her şeye açık olun.

İnternete çok bağlı kalmayın. Tatilin en güzel kısımlarından biri çevrimdışı yaşamanıza olanak sağlamasıdır.

seyahat_cafe

Basit şeylerden zevk almayı bilin.

Anı yaşamaya önem gösterin. Önünüzdeki günleri ve yapacaklarınızı çok düşünmeyin.

Dikkatli olun ama paranoya da olmayın.

Eğer uzun bir seyahatteyseniz, arada birkaç gün mola vermeye çalışın. Bir kafede oturup rahatlayın.

Kalacağınız yerin adresini bir kağıda yazın ve cebinizde saklayın. Böylece kaybolursanız yolunuzu bulabilirsiniz.

Unutmayın, ne zaman isterseniz evinize geri dönebilirsiniz, eviniz her zaman orada olacak. Tatilin tadını çıkarmaya bakın.

Seyahatinizi engelleyecek ya da sorun yaratabilecek olaylardan daima haberdar olmaya çalışın.

Yerel halk gibi olmaya çalışın. Sokaktan yemek yiyin, toplu taşımayı kullanın, farklı bir deyimle hayatı onların gözünden de görmeye çalışın.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account