Kişisel tarihe küçük bir not: Uçuş Kartı

Kişisel tarihe küçük bir not: Uçuş Kartı

Şehir dışında katılmanız gereken bir toplantı belirdi ya da küçük bir tatil istediniz. Seyahat edeceğiniz şehre uçak seferlerini ve uçuş tarihlerini incelediniz, uçak biletinizi aldınız. Seyahat öncesi çantanızı hazırladınız. Uçak bileti saatinden önce havalimanına gittiniz ve Foursquare’den havalimanında olduğunuzu belirten sosyal medya paylaşımını yaptınız, takipçi listenizi bilgilendirdiniz. Uçağa binmek için hazırsınız ama bir şey eksik sanki. Evet koltuğunuz ve valiz teslim bilgileriniz!

Uçuş Kartı ya da bir diğer adı ile Biniş Kartı sizin seyahat edeceğiniz güzergâhı, uçuş numarasını, koltuk numaranızı, uçağa biniş yapacağınız havalimanı kapı numarasını ve bagaj teslim bilgilerinizi içeren uçak biletinizin havalimanındaki tamamlayıcısıdır. Bilgisayarınız için internet paketi ne ise Uçuş Kartı da uçak biletiniz için bir nevi o anlamı taşır. Uçuş Kartınız olmadan son kontrol noktasından geçemez ve uçağa binemezsiniz.

Uçuş Kartı sosyal medya üzerinden yaptığınız check-in işleminin gerçek hayattaki karşılığı olduğu gibi kişisel tarihine not düşmek isteyen koleksiyonerler için anı değeri taşıyan bir belge, seyahatte okunan kitap için bir ayraç işlevi de görebilir.

Zaman tasarrufu sağlamak ve havalimanında beklediğiniz süreyi azaltabilmeniz için havayolu firmalarının yolcularına sunduğu kolaylıklardan biri olan online check-in hizmeti ile dijital ortamdan da Uçuş Kartınızı edinebileceğiniz düzenlemeler yapılmıştır. Uçuş Kartınızı alabileceğiniz yöntemler seyahat ettiğiniz havayolu firmalarına göre değişiklik gösterebilir. İnternet üzerinden online check-in yaptıktan sonra e-posta yolu ile, sms ile dijital ortamda ya da hava yolu seyahatinizi yapacağınız şirketin kontuarlarından uçuş kartınızı alabilirsiniz.

Her zaman acelesi olan kişilerdenseniz, beklediğiniz her sıra size afakanlar bastırıyorsa, erken saatlerdeki uçak seferleri öncesi mümkün mertebe geç uyanmak istiyorsanız, gittiğiniz şehrin tadını son ana kadar çıkarmayı seviyorsanız Online Uçuş Kartı almanız sizin için uygun bir yöntem.

İnternet üzerinden yaptığınız check-in işlemi sonrası yazıcınızdan Uçuş Kartınızı yazdırmanız ve hava limanına giderken yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır.

“Yazıcı ile çıktı ile uğraşmak istemiyorum” diyenlerdenseniz ya da Uçuş Kartınızı yazdıracak donanımı bulamadıysanız, Mobil Uçuş Kartı ile bu küçük derdinize de çözüm bulabilir ve Uçuş Kartınızı akıllı cep telefonunuza indirerek kullanabilirsiniz.

Geleneksel metotları kullanan “Ben bagajımı teslim eder, yetkiliyle konuşurum” diyen, gittiği yerlerden objeler toplayan, yolculuktan ve yolda olmaktan keyif alan, anı biriktirmek için biraz zaman ayırabilecek biri iseniz Uçuş Kartınızı hava limanındaki kontuarlardaki yetkililerden alabilir ve ilerleyen zamanda nereye, ne zaman gittiğinizi size kolayca hatırlatacak küçük Uçuş Kartları biriktirebilirsiniz.

Her Uçuş Kartı kendi hikayenize katkı sağlayacak yolculukların ilk adımıdır, tadını çıkarın…

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account