KOLOMBODA GÜN BATIMINA DOKUNMAK İÇİN 4 ADRES

KOLOMBODA GÜN BATIMINA DOKUNMAK İÇİN 4 ADRES

Hin okyanusunun kıyısında bulunan bir Güney asya şehri olan Kolombo, yeşilin, tuktukların, koloniyel binaların, rengarenk tapınakların ve güler yüzlü, mütevazi insanların yanı sıra Sri Lanka’nın da başkenti olma özelliği taşır. Sizleri, yine sizler için hazırladığım mini Kolombo rehberinin ilk parçasıyla tanıştırmak istiyorum. İşte Kolombo’da güne veda edebileceğiniz 4 sihirli nokta;

Seema Türbesi: Eğer Srilanka’da altın gün batımını yaşamak istiyorsanız, Seema Malaka türbesi bunun için en iyi seçenek! Güneşin son ışıklarının zümrüt yeşili yosunlarla kaplı Beira Gölü’ne yansımasıyla birlikte o eşsiz gün, karşınızda sonlanıyor

Sir James PierisMawatha

Galle Face  Hotel: Deniz dalgalarının sesiyle, birbirinden renkli kokteyleri ile Galle Face Hotel’in barı Kolombo’da ki en huzurlu gün batımlarının adresi. Bu eşsiz manzaranın yanında Blue Pineapple kokteyli çok güzel gider, bizden söylemesi.

http://www.gallefacehotel.com

 SkyLounge Bar: Eğer günbatımını yüksekten seyretmekten keyif alırım derseniz, Kolombo’nun en güzel otelinin terasında bulunan SkyLounge Bar tam size göre. Üstelik burada eğlence asıl gün batımından sonra başlıyor.

http://www.thekingsburyhotel.com

Galle Face Beach: Eğer sade bir gün günbatımı isterseniz, havlunuzu alıp kendinizi Kolombo’nun kumlarına bırakabilirsiniz. Karşınızda Hint Okyanusu’nun ateş rengindeki gün batımı size selam verecek. Üstelik bu essiz gün batımına, seyyar satıcılardan alabileceğiniz karidesli börek eşlik edecek.

2 Galle Road

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account