KORFU ADASI’NDAN BUNLARI ALMADAN DÖNMEYİN!

KORFU ADASI’NDAN BUNLARI ALMADAN DÖNMEYİN!

Yunan adaları içinde en mütevazı ancak en muhteşem deniz ve doğa örtüsüne sahip olan Korfu, mutlaka ziyaret edilmesi gereken destinasyonların başında geliyor.

Peki Korfu’ya kadar gitmişken neler alabilirsiniz?

Öncelikle adanın daracık ve otantik sokakları hediyelik eşya dükkanlarıyla süslü… Hemen hemen yer yerde kıyafet mağazalarından yerel kültüre ait eşyalara ve lezzetlere rastlayabiliyorsunuz.

IMG_4751 (1)

Korfu’da limon ve kumkuat adanın simgeleri sayılıyor.. Bu nedenle adaya giden turistlerin kumkuat ve limonçello ürünleri satan mağazalara mutlaka uğramaları gerekiyor. Bu mağazalarda kumkuat reçelinden likörüne hatta kremlerine kadar farklı ürünler bulunabiliyor.

shutterstock_113379991

Adada bol miktarda zeytin ağacı olduğu için zeytinyağı ürünleri de bol miktarda bulunuyor. Hediyelik zeytinyağları dükkanların raflarını süslüyor. Zeytin yağından yapılmış güzellik ürünleri de özellikle kadın turistlerin oldukça ilgisini çekiyor.

Tahtadan yapılmış hediyelik eşyalar

Yunan Adaları’na gitmişsek, ne almadan geri dönmeyiz? Elbette mastika ve uzo… Adaya gidenler için farklı markalarda mastika ve uzo çeşitleri bulunuyor.

shutterstock_240440188

Korfu’da tahtadan yapılmış hediyelik eşyalar da turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Tahta kaşıklardan tutun da oyuncak kuklalara kadar pek çok ürün, dükkanlarda farklı konseptlerde satılıyor.

Uluslararası bir havalimanına sahip olan Korfu Adası’na, Prontotour’un doğrudan charter ile paket programları bulunuyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account