KREDİ KARTINIZ İÇİN “ONAY” VERMEYİ UNUTMAYIN!

KREDİ KARTINIZ İÇİN “ONAY” VERMEYİ UNUTMAYIN!

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde tüketicilerin dolandırıcılık gibi nedenlerle mağdur olmaması için yeni bir düzenleme geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yapmış olduğu düzenlemeye göre 31 Ağustos 2017’de kredi kartları İnternet alışverişine kapatılacak. Ancak kredi kartlarının internet kullanımına müşterinin onay vermesi durumunda kredi kartları online alışverişler için açık kalabilecek. Bu nedenle de kredi kartlarını internette kullanmak isteyen müşterilerin 31 Ağustos 2017 tarihine kadar onay vermeleri gerekiyor.

Onay vermek için son dakikaya kadar beklememek gerekiyor. Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, müşterilere mağdur olmamaları için bir an önce kartlarını onaylatmalarını öneriyor.

NASIL ONAY VERİLİR?

Müşterilerin bankaya 30 Ağustos akşamına kadar onay vermesi gerekiyor. Ayrıca yeni kredi kartı alacak kişilere gönderilen kredi kartları İnternete kapalı olarak gönderilecek. Müşteriler kredi kartını aldıktan sonra banka müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek onay verebilecektir. Aynı zamanda müşterilerin unutmamaları gereken önemli bir nokta da her kart için ayrı onay vermeleri. Bankalara onay veren müşterilerin başka bir işlem yapmasına gerek yok. 31 Ağustos’a kadar verilen onaylar ile kredi kartları İnternet kullanımına açılmış olacaktır.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account