LONDRA’DA MUHTEŞEM BİR GEZİ SİZLERİ BEKLİYOR

LONDRA’DA MUHTEŞEM BİR GEZİ SİZLERİ BEKLİYOR

Turistlerin en gözde rotaları arasında bulunan İngiltere’nin başkenti Londra’da harika bir tur sizleri bekliyor. Şehirde gezilecek yerler çok fazla. Tarihi yapıları, parkları ve eğlenceli mekanları ile bu şehirden dönmek istemeyeceksiniz. Sizler için şehirde gezilecek yerleri bu yazıda derledik. Ayrıca bu yazıda çocuklarınızla beraber gidebileceğiniz yerler de bulunuyor. İşte Londra’nın en güzel ve en eğlenceli yerleri:

LONDRA’DA GEZİLECEK YERLER

Londra, gezilmesi gereken yerler konusunda çok zengin. Hem kültürel anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz türden yerler hem de bol bol eğlenebileceğiniz türden yerleri var. Şehirde tura çıkmaya başladığınızda ilk gezilmesi gereken yerler arasında Natural History Müzesi, Hyde Park, Buckingham Palace, Big Ben, Palace of Westminster ve Picadilly Circus  kavşağı bulunuyor.

Natural History Müzesi, Londra Doğal Tarihi Müzesi olarak da biliniyor. Ülkede yer alan en büyük müzelerden biri olma özelliği taşıyor. Doğal tarihi müzesinde milyonlarca yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmış olan fosil parçalarını görebilirsiniz. Ayrıca bu müzenin yakınına gezebileceğiniz Bilim Müzesi ile Victoria ve Albert Müzesi var.

Doğa Tarihi Müzesi, Bilim Müzesi, Victoria ve Albert Müzesi ve Çocuk Müzesi gibi yerlere çocuklarınızla rahatlıkla gidebilirsiniz. Örneğin V&A Museum of Childhood adındaki müzenin içerisinde çocuklar için hikayeler anlatılıyor. Çocuklarınızla beraber oynayabileceğiniz eğitici oyunlar düzenleniyor.

Yaklaşık 700’den fazla odası olan Buckingham Sarayı’nı görmeye gittiğinizde sarayın güzelliği karşısında hayran olacaksınız. Sarayda Kraliçe Elizabeth kalıyor. Bu nedenle kraliçenin olmadığı zamanlarda ziyarete açık oluyor. Kraliçenin içeride olduğu zamanları sarayın bahçesinde göndere çekilen bayraktan anlayabilirsiniz. Bahçede sarı, kırmızı ve mavi renklerinden oluşan bir bayrak göndere çekilmişse Kraliçe Elicabeth sarayda olmuş oluyor. Buckingham Sarayı’ndan çıktıktan sonra Hyde Park’a geçebilirsiniz. Londra’da bulunan büyük parklardan biri. Bu park için kraliyet parklarından en ünlüsü diyebiliriz. Ayrıca bu parkın içerisinde ata binebilirsiniz. Kışın Kasım ayında Winter Wonderland kuruluyor. Noel pazarı olan Winter Wonderland’de lunapark kuruluyor. Çocuklarınızla beraber giderek çok eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

LONDRA’DA İÇİNİZDEKİ ÇOCUĞU ORTAYA ÇIKARAK YERLER

Londra’ya gelmişken Oxford turuna çıkmadan dönmemenizi öneririz. Oxford turunda Harry Potter film setini yakından görebilirsiniz. Harry Potter’ın çekildiği Bodleian Kütüphanesi, Christ Church, Redcliff Camara, Trinity College Binası ve Sheldonian Theater’ı yakından görebilirsiniz.

Şimdi söyleyeceğimiz rotaya içindeki çocuğu öldürmeyen yetişkinler de büyük bir heyecanla gidiyorlar. Lego Store, Londra’da Leicester Meydanı’nda bulunuyor. İçeride neredeyse her şey legodan yapılmış desek yanlış olmaz.  Ayrıca meydanda M&M’s World’de bulunuyor. İçeride hediye olarak alabileceğiniz çeşit çeşit oyuncaklar bulunuyor.

London Eye, Londra’nın simgesi haline gelmiş devasa bir dönme dolap. Thames Nehri kenarında bulunan dönme dolaba binerek çok eğleneceksiniz. Tam tur atması 20 dakika sürüyor. Bu süre boyunca tüm şehri ayaklarınızın altında göreceksiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account